Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Ćmielów: Rozpoczęła się przebudowa drogi gminnej w Glince! Już wkrótce mieszkańcy pojadą wyczekiwanym asfaltem!

Na tę inwestycję mieszkańcy Glinki, sołectwa w gminie Ćmielów, czekali od wielu lat. Mowa o remoncie ponad 500-metrowego odcinka, na którym dotychczas nie było… nakładki asfaltowej. I mieszkańcy nie wierzyli, że piach, błoto i glinę w przyszłości zamienią na warunki godne XXI wieku, już wkrótce do swoich domów dotrą nowym asfaltem. – Aby poprawić komfort życia mieszkańców wciąż poszukuję programów, które podreperują nasze skromne finanse. Środki na przebudowy drogi w Glince w 95% pochodzą z rządowego programu „Polski Ład” i wynoszą 751 034, 70 zł. – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Rozpoczęła się przebudowa drogi w Glince Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– Tak naprawdę mieszkańcy czekali na tę drogę od wielu, wielu lat. Nie było tam nigdy nakładki asfaltowej, a na odcinku wysypywane było jedynie kruszywo także z funduszu sołeckiego. Oczywiście to również generowało koszty – przypomina Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Wykonawcą tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drogowiec” z Ostrowca Św. Wykonane będą tam roboty ziemne, podbudowa oraz nawierzchnia z asfaltu i dodatkowo kanał technologiczny.  

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Joanna Suska dodaje, że pierwsze prace drogowe rozpoczęły się kilka dni temu w ramach 10 dróg gminnych i wewnętrznych, na których remont i modernizację pozyskała środki finansowe z programu „Polski Ład”. Nie udałoby się jednak, gdyby nie fakt, że w 2021 roku gmina Ćmielów stworzyła projekty budowlane i pozyskała niezbędne zezwolenia. Wcześniej ukończone zostały również regulacje dróg.

– To ta praca, której nie było widać, a która pozwoliła nam na to, że sięgnęliśmy po tak duże dofinansowanie.  W lutym złożyliśmy wniosek w ramach „Polskiego Ładu”. Otrzymaliśmy 5 milionów złotych. Następnie ogłosiliśmy przetarg, który wyłonił wykonawców. Ceny ukształtowały się dla nas tak korzystnie, że mogliśmy za pierwszym razem, ogłaszając przetarg, wyłonić trzech wykonawców na te 10 dróg. Łączna kwota zamówienia publicznego oferowana przez naszych wykonawców, to 4 445 000 zł. Nigdy nie bylibyśmy w stanie wykonać tak ogromnych  inwestycji bazując tylko na naszym skromnym budżecie – mówi Joanna Suska, podkreślając, że Polski Ład, to projekt bardzo przyjazny dla gmin, który pozwala na ich rozwój. 

fot. Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

W ślad za drogą w Glince, prace rozpoczęły się również przy ulicy Polnej w Ćmielowie. 

– Cieszę się, że mogłam spełnić oczekiwania mieszkańców – podsumowuje Joanna Suska.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this