Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gmina Łagów: Unijne wsparcie dla gminy i turystyki!

Atrakcyjna oferta turystyczna, która przyciągnie gości, promocja dziedzictwa naturalnego – taki jest cel projektu, który przy wsparciu unijnych funduszy realizować będzie gmina Łagów.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Obradujący w środę, 20 kwietnia Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął decyzję o dofinansowaniu z funduszy unijnych projektu „Historia w kamieniu zaklęta – wykorzystanie potencjałów endogenicznych w Gminie Łagów”. Przedsięwzięcie to otrzyma wsparcie w wysokości 1 mln 807 tys. zł z Działania 7.2 Rozwój potencjału endogenicznego jako element strategii terytorialnej dla określonych obszarów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności turystycznej gminy Łagów, które przełoży się na wzrost zatrudnienia i przedsiębiorczości wśród mieszkańców. W ramach projektu zaplanowano zagospodarowanie fragmentu rynku w Łagowie, na którym utworzony zostanie punkt promocyjno-informacyjny oraz „Głaz Georóżnorodności”. Zaplanowano również odnowienie obiektów, które znajdują się w gminnej ewidencji zabytków oraz utworzenie „Mini Parku Georóżnorodności”. Na potrzeby ruchu turystycznego zostaną zagospodarowane obiekty trasy geoturystycznej skupione w wąwozie Dule, powstanie także Wirtualna Trasa Geoturystyczna Górnej Łagowicy.

– Projekty realizowane w ramach Działania 7.2 służą m.in. wzmocnieniu potencjału turystycznego naszego regionu oraz tworzeniu nowych produktów turystycznych w oparciu o zasoby dziedzictwa kulturowego, przemysłowego i naturalnego. To wszystko służyć ma m.in. podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej i pobudzeniu rozwoju gospodarczego – podkreśla Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego. – Łagów należy do tych gmin, które mogą  pochwalić się wyjątkowymi walorami krajobrazowymi i przyrodniczymi, a także zabytkami kultury materialnej. Dzięki realizacji projektu ten potencjał zostanie wyraźnie wzmocniony.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this