Znajdź nas na

FAKTY

Gmina Ostrowiec Św. czas wakacyjnej przerwy wykorzystuje na remonty szkół i przedszkoli!

Wymiana drzwi i posadzki na sali gimnastycznej, wymiana boksów na nowczesne szafki w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4, remont klatki schodowej i korytarzy, a także nowy plac zabaw w Publicznym Przedszkolu nr 21, nowa elewacja w Publicznym Przedszkolu nr 19, a także generalny remont dwóch sal z łazienkami w Publicznym Przedszkolu nr 12 – to tylko niektóre z prac remontowych, jakie trwają bądź rozpoczną się na terenie placówek oświatowych w Ostrowcu Św. – W naszych 8 przedszkolach, w naszych ośmiu szkołach podstawowych w tej chwili trwają wakacyjnie remonty, wakacyne inwestycje w naszych placówkach oświatowych za kwotę prawie 2 mln złotych – mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.

fot. UM Ostrowiec Św.

Blisko 2 miliony złotych, w tym także środki unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Świętokrzyskiego  pochłoną remonty w ostrowieckich szkołach i przedszkolach. Prace remontowe i modernizacyjne trwają w 8 przedszkolach, a także 8 szkołach podstawowych. 450 tysięcy złotych to koszt remontów przedszkoli, proporcjonalnie taka sama kwota z budżetu miasta przeznaczona została na remonty szkół. 

– Ta inwestycja w oświatę jest dwutorowa. Jedna infrastrukturalno-remontowa, druga bardzo mocno edukacyjna, rozwijająca kompetencje. Teraz mamy okres wakacyjny, więc te remonty i inwestycje mają miejsce we wszystkich ośmiu przedszkolach – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św.  dodając, że gmina w ten sposób wspiera też lokalną gospodarkę, ponieważ remonty wykonują ostrowieckie firmy i przedsiębiorstwa.  

fot. UM Ostrowiec Św.

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 i Publicznej Szkole Podstawowe nr 3 wykonywane są instalacje wentylacji w salach gimnastycznych. Ponad 1 mln zł. pochłoną prace w PSP Nr 4. Część środków do realizacji projektu „Czwórka – szkoła nowych możliwości. Modernizacja i wyposażenie w pomoce dydaktyczne Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrowcu Świętokrzyskim”, to środki unijne, pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W szkole wymienione zostaną drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, odnowiona zostanie posadzka na sali gimnastycznej oraz jej zaplecze, wymienione zostaną drzwi wewnętrzne, posadzki, źródła światła a także boksy na nowoczesne szafki w szatniach. 

W Publicznym Przedszkolu Nr 21 m.in. przeprowadzony zostanie remont klatki schodowej i korytarza. Powstanie także nowy plac zabaw.  Publiczne Przedszkole Nr 19 zyska  z kolei nową elewację, a PP Nr 12 wykonany będzie generalny remont dwóch sal z łazienkami

– Trwa właśnie  remont elewacji i zadaszenia głównego, wejścia do przedszkola. Nie tylko remont elewacji jest jeszcze częściowy remont zadaszenia, czy też daszku, który znajduje się przy wejściu – tłumaczyła Aneta Stachurska, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 19 w Ostrowcu Św.

Aneta Stachurska, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 19 w Ostrowcu Św.
fot. UM Ostrowiec Św.

 Dodała, że wymienione zostaną także parapety, drzwi wejściowe.

– Przedszkole zmieni swój wizerunek, po naprawdę kilku bardzo dużych remontach przeprowadzonych w „19”, zwłaszcza w ostatnich latach dzięki przychylności organu prowadzącego, zwłaszcza pana prezydenta. Naprawdę przedszkole bardzo dużo zyskało. I właśnie takie ostatnie zadanie remontowe jakie zostało, to była ta elewacja –  wyjaśniała Aneta Stachurska.  Dodała, że także wnętrze przedszkola jest zmodernizowane i wyremontowane: blok żywieniowy, sale, wejście, korytarze, łazienki. Zakupiono nowe elementy placu zabaw.

Elewacja pomalowana zostanie na szaro z kolorowymi elementami między oknami.    

– Cieszę się, że takie remonty są przeprowadzane i że z 1 września, mam nadzieję, że z 1 września będziemy mogli przywitać nasze dzieci, przyszłość Ostrowca Św. w naszych placówkach w normalnym nauczaniu, w normalnym funkcjonowaniu – podsumował prezydent. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this