Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przejmie zadania w zakresie prowadzenia powiatowej biblioteki publicznej?

Wczoraj (wtorek, 27 września) radni miejscy z Ostrowca Świętokrzyskiego podjęli jednogłośną decyzję o udzieleniu pomocy finansowej powiatowi ostrowieckiemu (200 000 zł na na remont Oddziału Chirurgii w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Ostrowcu Świętokrzyskim), tymczasem już dziś (środa, 28 września) podczas sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego radni powiatowi dyskutować będą nad uchwałą w sprawie powierzenia gminie Ostrowiec Świętokrzyski zadań w zakresie prowadzenia powiatowej biblioteki publicznej. Sesję zaplanowano na godzinę 13.00.

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Św. w Ostrowieckim Browarze Kultury fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.nfo

Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały: „zgodnie z obowiązującym stanem prawnym samorząd powiatowy winien zorganizować i prowadzić co najmniej jedną bibliotekę publiczną, co wynika z art. 19 ust. 3, art. 20a ustawy z dnia 27 czerwca 1997 r. o bibliotekach”. 

Zgodnie z ustawą zadania biblioteki powiatowej może wykonywać, na podstawie porozumienia, gminna biblioteka publiczna, działająca i mająca swoją siedzibę na obszarze powiatu.

Z uzasadnienia do projektu uchwały wynika, że samorząd powiatu ostrowieckiego powierzy to zadanie Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Zarządem Powiatu, a Prezydentem Miasta Ostrowca Św.

Powiat Ostrowiecki przeznaczy kwotę określoną w porozumieniu oraz w budżecie powiatu na dany rok budżetowy.    

Jaką decyzję podejmą dziś radni powiatowi? 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this