Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Gminna czy powiatowa? Mieszkańcy gminy Ćmielów chcą wiedzieć kto jest właścicielem drogi!

Józef Nowak, radny Rady Miejskiej w Ćmielowie apeluje do władz powiatu ostrowieckiego w sprawie oznakowania dróg powiatowych, znajdujących się na terenie gminy poprzez umieszczenie tabliczek informacyjnych z napisem „droga powiatowa”. – Mieszkańcy często przychodzą do mnie zbulwersowani, że dana droga jest w kiepskim stanie. Po dłuższej rozmowie okazuje się, że nie chodzi o drogę gminną, a o powiatową. Chciałbym, aby przekaz był czytelny, która droga do kogo należy i kto jest odpowiedzialny za jej utrzymanie – mówi Józef Nowak. Dodaje, że temat oznakowania dróg powiatowych próbował poruszyć na ostatniej sesji, ale nie zdążył, gdyż starosta Marzena Dębniak, i naczelnik Tomasz Mroczek opuścili salę obrad.

Treść jednej z tabliczek, jakie we wrześniu 2020 roku wzdłuż chodnika przy ulicy Zamkowej w Ćmielowie przybijał Józef Nowak. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Jak poinformowała nas Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, pismo, jakie 7 marca za jej pośrednictwem złożył radny Józef Nowak, zostało zgodnie z właściwością przekazane do Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przewodniczący Klubu Radnych Joanny Suski „Radni dla ludzi” apeluje w nim o oznakowanie dróg powiatowych tabliczkami informacyjnymi  „droga powiatowa”.

– Informuję, że otrzymuję liczne interwencje od mieszkańców, iż w/w oznakowanie pozwoli mieszkańcom w razie potrzeby interweniować bezpośrednio do zarządcy drogi w wielu ważnych kwestiach, takich jak odśnieżanie, wykaszanie poboczy itd. – czytamy w piśmie, podpisanym przez Józefa Nowaka.

To nie pierwsza tego typu inicjatywa radnego. We wrześniu 2020 roku informowaliśmy o tym, że wzdłuż chodnika przy ulicy Zamkowej w Ćmielowie przybijał  tabliczki z informacją, kto jest właścicielem drogi. 

– Ludzie chodzą tędy na mecze, chodzą do lasu. To wszystko powinno być wysprzątane, a jest zarośnięte. Wstyd, po prostu wstyd dla powiatu, który tą drogą i chodnikiem zarządza. Najgorsze jest to, że ludzie nie rozróżniają dróg powiatowych od gminnych. Pretensje mają do na nas: radnych i burmistrza – mówił wówczas  radny.

Sytuację opisywaliśmy tutaj:

Temat oznakowania dróg powiatowych chciał także poruszyć podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie, jaka odbyła się 25 lutego. 

– Niestety nie zdążyłem, pani starosta Marzena Dębniak i pan naczelnik Tomasz Mroczek opuścili salę obrad, tłumacząc się kolejnym spotkaniem. Są miasta, w których drogi powiatowe są oznakowane i chciałbym, aby w Ćmielowie było podobnie. Wtedy nie będzie już najmniejszych wątpliwości kto odpowiada za konkretny odcinek drogi  – podsumowuje Józef Nowak.  

Jak tylko radny otrzyma oficjalną odpowiedź ze Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św. do tematu powrócimy. 

 

Treść pisma, jakie złożył Józef Nowak

 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this