Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Grażyna Krawczyk zastąpi Magdalenę Zieleń na stanowisku Skarbnika Powiatu Ostrowieckiego!

31 stycznia Magdalena Zieleń, dotychczasowa Skarbnik Powiatu Ostrowieckiego złożyła wypowiedzenie stosunku pracy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Ponieważ termin wypowiedzenia upływa 30 kwietnia, Rada Powiatu Ostrowieckiego powołała dziś na to stanowisko Grażynę Krawczyk, dotychczas zatrudnioną w Wydziale Finansowym Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Nie identyfikuję się z tym, co się dzieje w starostwie. Po prostu mam w tym temacie swoje prywatne zdanie. Jestem odpowiedzialnym człowiekiem, więc nie uciekam z pracy. Obowiązuje mnie trzymiesięczny okres wypowiedzenia – mówiła nam 1 lutego Magdalena Zieleń, która skarbnikiem powiatu była przez minione cztery lata, a wcześniej pracowała, jako główna księgowa w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Ponieważ dotychczasowa skarbnik złożyła wypowiedzenie pojawiła się konieczność powołania Skarbnika Powiatu Ostrowieckiego, który zapewni właściwe wykonywanie określonych przepisami prawa obowiązków w zakresie gospodarki finansowej, a w szczególności właściwą realizację polityki finansowej powiatu i bieżącą kontrolę budżetu – czytamy w uzasadnieniu podjętej dziś przez radnych powiatowych uchwały.

Na wniosek Starosty Powiatu Ostrowieckiego na stanowisko to powołana została Grażyna Krawczyk, która zatrudniona jest w Wydziale Finansów Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim od 3 kwietnia 2000 roku, początkowo na stanowisku podinspektora, a następnie od 1 lipca 2007 roku na stanowisku Kierownika Referatu. Od 1 lipca 2009 roku – pełniła funkcję Zastępcy Naczelnika Wydziału Finansowego.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Chciałam serdecznie podziękować, wysokiej radzie za zaufanie, jakim mnie obdarzono, mianując mnie na to stanowisko. Ciężar odpowiedzialności pracy na urzędzie skarbnika czuję już od pewnego czasu, pełniąc obowiązki zastępcy. Budżet powiatu w tej sytuacji, w której się znajduje, jest w bardzo trudnym położeniu i będę się starać spełniać oczekiwania, które ustawa narzuca, które wymagane są przez przepisy prawa, jednocześnie dbając o finanse publiczne i kondycję finansową powiatu – mówiła podczas Sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego – Grażyna Krawczyk.

Jak podkreślała oczekuje i deklaruje współpracę ze wszystkimi pracownikami starostwa powiatowego, członkami rady powiatu, kierownikami jednostek, czy naczelnikami.

– Uważam, iż wypracowując wspólne zdanie, rozmawiając, będąc ludźmi dialogu na pewno będziemy osiągać lepsze efekty ekonomiczne, czego bym państwu i sobie życzyła. Prywatnie jestem mamą mądrej i pięknej córki, jestem babcią, a to są miłości bezgraniczne i bezwarunkowe. Nie ma nic lepszego, co się może w życiu człowiekowi zdarzyć – dodała nowa skarbnik.

O decyzji Magdaleny Zieleń, dotychczasowego Skarbnika Powiatu Ostrowieckiego pisaliśmy tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this