Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

II liga coraz bliżej! Rafał Dytkowski: „ Mamy swoje marzenia i chcemy się jak najlepiej zaprezentować w tym turnieju!”

Mistrzynie Województwa Świętokrzyskiego szkół ponadgimnazjalnych i Zwyciężczynie Pucharu Świętokrzyska Siatkówka CUP 2019, ugruntowane na pozycji lidera świętokrzyskiej siatkówki. Siatkarki SMS KSZO Ostrowiec Św. jadą do Warszawy by wziąć udział w grze półfinałowej o II ligę Siatkówki Kobiet

Foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W najbliższy weekend 27-28 kwietnia hala warszawskiego OSiR-u będzie gospodarzem półfinałowego turnieju o awans do II Ligi Siatkówki Kobiet. Drużyna SMS KSZO Ostrowiec Św rozegra tam trzy mecze z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, gospodarzem turnieju AZS LSW Warszawa oraz MKS Sokół Mogilno.

Po wygranym turnieju ćwierćfinałowym we własnej hali przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. siatkarki SMS KSZO Ostrowiec nie zwalniały tempa.

– Po awansie do półfinału turnieju o II ligę seniorek, w poprzednim tygodniu wzięliśmy udział w Finale Wojewódzkiej Licealiady oraz w Finale „Świętokrzyska Siatkówka Cup 2019”. W rozgrywanym w hali MOSiR w Ostrowcu Turnieju bez straty seta pokonaliśmy zespoły z Kielc, Włoszczowej i Sandomierza, zdobywając tytuł mistrzyń województwa świętokrzyskiego szkół ponadgimnazjalnych – tłumaczy Rafał Dytkowski, trener siatkarek SMS KSZO Ostrowiec Św.

To nie były jedyne zawody w jakich przez świętami grała drużyna siatkarska dziewczyn.

– Z kolei przed Świętami w finale Pucharu Świętokrzyska Siatkówka Cup 2019” rozgrywanego w hali SMS Ostrowiec pokonaliśmy AZS UJK Kielce 3:2 – podsumowuje trener.

Dominująca pozycja w województwie świętokrzyskim potwierdzona. Siatkarki z SMS KSZO Ostrowiec nie „osiadają na laurach”. Po czterodniowej przerwie świątecznej wznowiły treningi, żeby w pełni być przygotowane na kolejny sprawdzian, jakim z pewnością jest gra w półfinałowym turnieju.

– Do turnieju podchodzimy z dużą pokorą, chociaż znamy swoją wartość, wiemy ile musieliśmy pracować, żeby móc zagrać w kolejnej fazie baraży o II ligę, mamy swoje marzenia i chcemy się jak najlepiej zaprezentować w tym turnieju – wyjaśnia trener Rafał Dytkowski. – Dziewczyny pokazały już w tym sezonie, że ten zespół ma charakter. Ambicji i woli walki nam nie zabraknie i będziemy walczyć o każdą piłkę i każdy punkt. Chcemy przede wszystkim się dobrze zaprezentować i cieszyć się swoją dobrą grą. To dla tych młodych zawodniczek sprawdzian ich umiejętności, ale także możliwość zaprezentowania się i konfrontacji ze starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Cieszę się, że nie trzeba dodatkowo motywować naszych zawodniczek, są bardzo świadome tego, że grają o bardzo poważną stawkę, jaką jest awans do kolejnego szczebla rozgrywek. Jesteśmy już w gronie 16 drużyn, z których tylko cztery zagrają w przyszłym sezonie w rozgrywkach II-go ligowych. Jeżeli uda nam się awansować do turnieju finałowego, to będzie to ogromny sukces tego zespołu – dodaje trener siatkarek SMS KSZO Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

98 ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce! Kolejne przypadki zachorowań w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Zapytaliśmy o zabezpieczenie miejsca kwarantanny! Łukasz Witkowski „zasłonił się” ustawami!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this