Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

II liga coraz bliżej! Rafał Dytkowski: „ Mamy swoje marzenia i chcemy się jak najlepiej zaprezentować w tym turnieju!”

Mistrzynie Województwa Świętokrzyskiego szkół ponadgimnazjalnych i Zwyciężczynie Pucharu Świętokrzyska Siatkówka CUP 2019, ugruntowane na pozycji lidera świętokrzyskiej siatkówki. Siatkarki SMS KSZO Ostrowiec Św. jadą do Warszawy by wziąć udział w grze półfinałowej o II ligę Siatkówki Kobiet

Foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W najbliższy weekend 27-28 kwietnia hala warszawskiego OSiR-u będzie gospodarzem półfinałowego turnieju o awans do II Ligi Siatkówki Kobiet. Drużyna SMS KSZO Ostrowiec Św rozegra tam trzy mecze z MKS Chełmiec Wodociągi Wałbrzych, gospodarzem turnieju AZS LSW Warszawa oraz MKS Sokół Mogilno.

Po wygranym turnieju ćwierćfinałowym we własnej hali przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. siatkarki SMS KSZO Ostrowiec nie zwalniały tempa.

– Po awansie do półfinału turnieju o II ligę seniorek, w poprzednim tygodniu wzięliśmy udział w Finale Wojewódzkiej Licealiady oraz w Finale „Świętokrzyska Siatkówka Cup 2019”. W rozgrywanym w hali MOSiR w Ostrowcu Turnieju bez straty seta pokonaliśmy zespoły z Kielc, Włoszczowej i Sandomierza, zdobywając tytuł mistrzyń województwa świętokrzyskiego szkół ponadgimnazjalnych – tłumaczy Rafał Dytkowski, trener siatkarek SMS KSZO Ostrowiec Św.

To nie były jedyne zawody w jakich przez świętami grała drużyna siatkarska dziewczyn.

– Z kolei przed Świętami w finale Pucharu Świętokrzyska Siatkówka Cup 2019” rozgrywanego w hali SMS Ostrowiec pokonaliśmy AZS UJK Kielce 3:2 – podsumowuje trener.

Dominująca pozycja w województwie świętokrzyskim potwierdzona. Siatkarki z SMS KSZO Ostrowiec nie „osiadają na laurach”. Po czterodniowej przerwie świątecznej wznowiły treningi, żeby w pełni być przygotowane na kolejny sprawdzian, jakim z pewnością jest gra w półfinałowym turnieju.

– Do turnieju podchodzimy z dużą pokorą, chociaż znamy swoją wartość, wiemy ile musieliśmy pracować, żeby móc zagrać w kolejnej fazie baraży o II ligę, mamy swoje marzenia i chcemy się jak najlepiej zaprezentować w tym turnieju – wyjaśnia trener Rafał Dytkowski. – Dziewczyny pokazały już w tym sezonie, że ten zespół ma charakter. Ambicji i woli walki nam nie zabraknie i będziemy walczyć o każdą piłkę i każdy punkt. Chcemy przede wszystkim się dobrze zaprezentować i cieszyć się swoją dobrą grą. To dla tych młodych zawodniczek sprawdzian ich umiejętności, ale także możliwość zaprezentowania się i konfrontacji ze starszym i bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Cieszę się, że nie trzeba dodatkowo motywować naszych zawodniczek, są bardzo świadome tego, że grają o bardzo poważną stawkę, jaką jest awans do kolejnego szczebla rozgrywek. Jesteśmy już w gronie 16 drużyn, z których tylko cztery zagrają w przyszłym sezonie w rozgrywkach II-go ligowych. Jeżeli uda nam się awansować do turnieju finałowego, to będzie to ogromny sukces tego zespołu – dodaje trener siatkarek SMS KSZO Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this