Znajdź nas na

FAKTY

IMGW ostrzega przez marznącymi opadami w centrum i na wschodzie kraju!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia przed marznącymi opadami na wschodzie kraju oraz w części centrum oraz południa kraju.

Nowosiółki Dydyńskie, 20.12.2020. Szadź pokrywająca roślinność w okolicy Nowosiółek Dydyńskich, 20 bm. Szadź ma postać niewielkich kryształków lodu, które pod wpływem mroźnego wiatru tworzą lodowe igiełki. (dd/amb) PAP/Darek Delmanowicz

Ostrzeżenie o marznących opadach dotyczy województw: podlaskiego, części mazowieckiego, lubelskiego, części podkarpackiego, świętokrzyskiego, części małopolskiego i śląskiego.

Wcześniej w niedzielę IMGW przestrzegło przed gęstymi mgłami w czterech województwach: śląskim, świętokrzyskim, na północy Podkarpacia oraz w północnych i południowych powiatach Małopolski.

Alert IMGW obowiązuje do poniedziałku, do godz. 9.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this