Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

IMGW: ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed deszczami i burzami dla większości kraju!

Ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed deszczami i burzami dla większości kraju wydał w sobotę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W wielu miejscach może spaść łącznie nawet do 70 mm wody na metr kwadratowy. Wolne od ostrzeżeń jest jedynie woj. zachodniopomorskie, lubuskie i część pomorskiego.

Przemyśl, 25.04.2022. Intensywne opady deszczu połączone z wyładowaniami atmosferycznymi w Przemyœlu, 25 bm. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, mazowieckiego oraz części woj. pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz Wielkopolski. Tam prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Ich wysokość może osiągnąć od 30 mm do 50 mm.

Drugi stopień ostrzeżeń przed ulewnymi deszczami wydano dla większej części woj. wielkopolskiego, i w całości dla woj. śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 70 mm. Spodziewane są również burze. Ich szczególne natężenie może wystąpić na południu.

W większości województw objętych drugim stopniem ostrzeżeń pada już od kilku godzin. Na przykład w powiecie nowosądeckim burzom towarzyszyły intensywne opady deszczu. W ciągu 10 min. spadło 10 mm wody.

Ostrzeżenia zostały wydane do niedzieli wieczorem. (PAP)

wnk/ mhr/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this