Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Indianie, kowboje i smoki opanowały Osiedlowy Dom Kultury przy Wspólnej 5!

Blisko 100 osób bawiło się na balu choinkowym zorganizowanym w ubiegłym tygodniu przez Zespól Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wspólnej 5. Jak co roku fantazja uczestników imprezy w doborze strojów balowych nie zawiodła.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Od godziny 9.30 kolorowy korowód wirował na parkiecie z krótkimi przerwami na konkursy i poczęstunek.

– W tym roku największym powodzeniem cieszył się strój policjanta, było też kilku clownów, kowboj, Indianka, smok i inne, a także tygrys – tata, jednej z uczennic – tłumaczy Justyna Buczałowska, rzecznik prasowy ostrowieckiego ZSS.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Tegoroczna karnawałowa impreza cieszyła się ogromną popularnością. W zabawie wzięło udział blisko 100 uczniów ZSS z rodzicami, a także zaprzyjaźnieni uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz zaproszeni goście.

– Dzieci czekały na ten jeden wyjątkowy bal w roku – bal choinkowy. Całe rodziny zaangażowane są w poszukiwanie tego jedynego, wspaniałego stroju karnawałowego, który spełni marzenia naszego dziecka i pozwoli poczuć mu się wyjątkowo – mówi Justyna Buczałowska.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 od wielu już lat pomimo braku własnej sali, na której można zorganizować zabawę choinkową, dzięki zaangażowaniu wielu osób i życzliwości władz spółdzielni mieszkaniowej bawią się w ODK przy ul. Wspólnej 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Bal choinkowy to świetne połączeniem zabawy oraz integracji, gdyż wzięły w nim udział zarówno dzieci zdrowe, jak i niepełnosprawne.

– Do zabawy zaprosili również rodziców, a najmłodsi mogli liczyć na zabawy integracyjne, ruchowe i taneczne. Taka integracja jest bardzo ważna, a dzieci niepełnosprawne mają szansę wyjść do ludzi, w inne miejsce, pobawić się z animatorami oraz innymi dziećmi. W tym roku na zabawie choinkowej wraz z dziećmi bawili się animatorzy z Fundacji „Dr Clown” – wylicza Justyna Buczałowska.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Impreza trwała do godziny 12.30. Wszyscy uczestnicy opuszczali ODK zadowoleni, dziękując za wspaniałą zabawę. A to nie ostatnie wydarzenie organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w tym roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this