Znajdź nas na

PO GODZINACH

Indianie, kowboje i smoki opanowały Osiedlowy Dom Kultury przy Wspólnej 5!

Blisko 100 osób bawiło się na balu choinkowym zorganizowanym w ubiegłym tygodniu przez Zespól Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wspólnej 5. Jak co roku fantazja uczestników imprezy w doborze strojów balowych nie zawiodła.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Od godziny 9.30 kolorowy korowód wirował na parkiecie z krótkimi przerwami na konkursy i poczęstunek.

– W tym roku największym powodzeniem cieszył się strój policjanta, było też kilku clownów, kowboj, Indianka, smok i inne, a także tygrys – tata, jednej z uczennic – tłumaczy Justyna Buczałowska, rzecznik prasowy ostrowieckiego ZSS.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Tegoroczna karnawałowa impreza cieszyła się ogromną popularnością. W zabawie wzięło udział blisko 100 uczniów ZSS z rodzicami, a także zaprzyjaźnieni uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz zaproszeni goście.

– Dzieci czekały na ten jeden wyjątkowy bal w roku – bal choinkowy. Całe rodziny zaangażowane są w poszukiwanie tego jedynego, wspaniałego stroju karnawałowego, który spełni marzenia naszego dziecka i pozwoli poczuć mu się wyjątkowo – mówi Justyna Buczałowska.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Iłżeckiej 33 od wielu już lat pomimo braku własnej sali, na której można zorganizować zabawę choinkową, dzięki zaangażowaniu wielu osób i życzliwości władz spółdzielni mieszkaniowej bawią się w ODK przy ul. Wspólnej 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Bal choinkowy to świetne połączeniem zabawy oraz integracji, gdyż wzięły w nim udział zarówno dzieci zdrowe, jak i niepełnosprawne.

– Do zabawy zaprosili również rodziców, a najmłodsi mogli liczyć na zabawy integracyjne, ruchowe i taneczne. Taka integracja jest bardzo ważna, a dzieci niepełnosprawne mają szansę wyjść do ludzi, w inne miejsce, pobawić się z animatorami oraz innymi dziećmi. W tym roku na zabawie choinkowej wraz z dziećmi bawili się animatorzy z Fundacji „Dr Clown” – wylicza Justyna Buczałowska.

fot. Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim

Impreza trwała do godziny 12.30. Wszyscy uczestnicy opuszczali ODK zadowoleni, dziękując za wspaniałą zabawę. A to nie ostatnie wydarzenie organizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w tym roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Policzyli bezdomnych!

FAKTY

Krzysztof Ołownia: Mało merytoryki, dużo „zemsty politycznej”!

FAKTY

Pałac w Częstocicach elementem politycznej rozgrywki?

FAKTY

Ostrowieckie molo miłości!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this