Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Interpelacje radnych powiatowych pod lupą!

Dużym zainteresowaniem czytelników cieszyło się opublikowane przez nas niedawno zestawienie interpelacji, jakie w tej kadencji napisali radni miejscy z Ostrowca Św. Tym razem pod lupę wzięliśmy tę formę aktywności radnych powiatowych. Jesteście ciekawi w jakich sprawach interweniowali?

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Na pierwszy rzut oka aktywność radnych powiatowych, biorąc pod uwagę ilość interpelacji, zamieszczonych na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim na dzień 22 maja 2019 roku jest dużo mniejsza niż radnych miejskich.

Przeglądając stronę BIP-u znajdujemy tam zaledwie 9 interpelacji. Autorem pięciu z nich, w tym jednej napisanej wspólnie z Piotrem Majem jest Rober Rogala, radny powiatowy z KWW Jarosława Górczyńskiego. Dwie interpelacje napisał Paweł Walesic, radny powiatowy Prawa i Sprawiedliwości. Po jednej interpelacji na swoim koncie mają Agnieszka Rogalińska z KWW Jarosława Górczyńskiego oraz Mirosław Rogoziński z Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: naOSTRO.info

Czego dotyczą interpelacje?

Interpelacja Roberta Rogali z 21 grudnia 2018 roku dotyczy zapytania w sprawie odpowiedzi na zapytanie dotyczące ścieżki rowerowej z ciągiem pieszym przy drodze powiatowej nr 0662 T relacji Ostrowiec Św. – Nowa Dębowa Wola.

Kolejna interpelacja, tym razem radnego Mirosława Rogozińskiego, zgłoszona została 14 stycznia 2019 roku, a dotyczy sprawy uzupełnienia brakujących kratek z kanału burzowego przy ul. Opatowskiej w Ćmielowie oraz uprzątnięcia namułu z drogi powiatowej Nr 0678 T w miejscowości Podgrodzie.

Interpelacja Roberta Rogali, zgłoszona w dniu 28 stycznia 2019 roku w sprawie pisma skierowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych oddział w Kielcach do pracodawców, dyrektorów, kierowników jednostek, dotyczącego: „kontroli prawidłowości wykorzystania zwolnień lekarskich do pracy”, a w szczególności sprawozdawczości i przekazywanie informacji z tych kontroli do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Kolejna interpelacja Roberta Rogali z 25 lutego 2019 roku dotyczy prośby o zaplanowanie i wykonanie prac w ramach funduszy remontowych na 2019 rok.

Interpelacja Agnieszki Rogalińskiej (a także radnego miejskiego Włodzimierza Steca) złożona na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego 27 marca 2019 roku dotyczy ustawienia wiaty przystankowej przy ulicy Waryńskiego.

Interpelacja złożona przez Pawła Walesica złożona także 27 marca 2019 roku dotyczy odbudowy drogi ul. Kopernika w Ostrowcu Św., która została zniszczona poprzez realizację inwestycji-wodno kanalizacyjnych oraz przygotowanie i koncepcji rozbudowy miejsc parkingowych ul. Kopernika oraz zabezpieczenia środków finansowych na w/w projekt oraz ich wykonanie.

Kolejna interpelacja także złożona 27 marca 2019 r. przez Pawła Walesica, dotycząca informacji w jakim terminie i na czyj wniosek dokonano zmian w zasadach udzielania dofinansowania na turnusy rehabilitacyjne, dotycząca informacji kiedy został sporządzony bilans potrzeb powiatu w zakresie pomocy społecznej oraz kiedy i z kim był konsultowany oraz dotycząca wyjaśnienia tragicznego w skutkach zdarzenia, jakie miało miejsce w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej.

Interpelacja radnego Powiatowego Roberta Rogali z 22 marca 2019 roku dotyczy prośby o uzupełnienie pęknięć i ubytków asfaltu – ul. Szewnieńska w Ostrowcu Św.

A także interpelacja Piotra Maja i Roberta Rogali, dotycząca ustawienia barierek ochronnych w ciągu drogi powiatowej 675T w miejscowości Bodzechów (ul. Cegielniana) z 25 kwietnia 2019 roku.

Na stronie BIP-u nie pojawiły się jeszcze odpowiedzi na interpelacje Agnieszki Rogalińskiej i Pawła Walesica (dotyczącej ul. Kopernika) z 27 marca 2019 roku, a także Piotra Maja i Roberta Rogali z 25 kwietnia 2019 r., pomimo że według Ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym:

„12. Interpelacje i zapytania składane są na piśmie do przewodniczącego rady, który przekazuje je niezwłocznie staroście. Starosta, lub osoba przez niego wyznaczona, jest zobowiązana udzielić odpowiedzi na piśmie nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania interpelacji lub zapytania. 13. Treść interpelacji i zapytań oraz udzielonych odpowiedzi podawana jest do publicznej wiadomości poprzez niezwłoczną publikację w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej powiatu, oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty.”

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this