Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jacek Kowalczyk: Na dziedzińcu OBK będzie biło serce ostrowieckiego WOŚP-u!

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim już za dwa dni. Jak zapewniają organizatorzy wszystko dopięte jest na ostatni guzik. Ostrowczanie wciąż przynoszą przedmioty na licytację. Wielkoorkiestrowe granie rozpocznie się już jutro (sobota, 11 stycznia) w Klubie Muzycznym „Ptaszek w klatce”. Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie Zespół „Mafia”.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Po raz pierwszy w historii ostrowieckiego WOŚP-u  Miejski Centrum Kultury służy swoim lokalem dla wolontariuszy, sztabu, a także całej orkiestrowej rodziny. 

– Na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury będzie biło orkiestrowe serce Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Scena wciąż się buduje, natomiast co ważne, też ten sztab, który mam nadzieję będzie liczył górę pieniędzy, będzie się także mieścił tutaj w naszym browarze. Tu będą przybywać wolontariusze z puszkami. Myślę, że możemy państwa zapewnić, że będzie to impreza bardzo bezpieczna. Mam nadzieję, że nie będzie żadnych niepokojących sygnałów, a na pewno będziemy się dobrze bawić – wyjaśniał Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Św. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z dnia na dzień przybywa gadżetów na licytację, ale pojawiają się też nowe imprezy towarzyszące. Dziś wiadomo już, że wielkoorkiestrowe granie rozpocznie się w Ostrowcu Świętokrzyskim w sobotę, o godzinie 19.00, dyskoteką, w klubie muzycznym „Ptaszek w Klatce”: 

W niedzielę, 12 stycznia, od godzin porannych wolontariusze WOŚP-u wyposażeni w identyfikatory, serduszka, gadżety i puszki z logo 28 Finału kwestować będą na ulicach naszego miasta. Sztab WOŚP-u będzie mieścił się w dużej sali Ostrowieckiego Browaru Kultury. Wszystko w tym roku odbędzie się w jednym miejscu. Zarówno sztab,  koncert na dziedzińcu browaru, jak i impreza after party – m.in. karaoke w Kawiarnii „Zmiana Klimatu”. 

Po raz trzeci w Ostrowcu Św. odbędzie się też bieg „Policz się z cukrzycą”, który organizowany jest przez Ostrowieckie Stowarzyszenie Biegaczy Ostrobiec. Trasa będzie  wiodła przez teren Parku Miejskiego, pierwszy z biegów rusza o godzinie 10.00. Przewidziane zostały dwie trasy: 5 i 2 kilometrowa z marszobiegiem oraz krótkie dystanse dla najmłodszych.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O godzinie 16.00 na scenie zabrzmią pierwsze dźwięki i rytmy. Wśród wykonawców pojawią się przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ostrowieccy raperzy z premierą utworu, poświęconego pożarom w Australii, będzie też specjalny utwór o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i pomaganiu. Nie zabraknie Studia Wokalnego  Pandora, a także uczestniczki aktulanej edycji The Voice Kids – Julii Tłuczkiewicz, czy zespołu taneczno-wokalnego FOX. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Mafia. 

Pojawią się także pojazdy zabytkowe, pojazdy 4×4, wóz strażacki z możliwością zwiedzania go przez najmłodszych. Tradycyjnie częścią wydarzenia są też licytacje zarówno te zorganizowane za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro, jak i odbywające się na scenie w czasie Finału. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Na licytację zostało przekazanych już ponad 80 przedmiotów. Są to rzeczy przyniesione przez mieszkańców, jak i te przekazane przez Jurka Owsiaka i opatrzone jego autografem, czy gadżety WOŚP-u.  Pamiątki przekazali także Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego – obraz autorstwa Krzysztofa Cioka, Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. – zdjęcie przedstawiające Ostrowiecki Browar Kultury nocą, a także Jacek Kowalczyk – oryginalną  koszulkę Euzebiusza Smolarka.

Będzie można wylicytować kurs na prawo jazdy, kurs na  koparko-ładowarkę, kopię certyfikatu wpisania Krzemionek na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także szpilę z kawałkiem krzemienia. 

Tradycyjnie o 20.00 na ostrowieckim niebie rozbłyśnie światełko do nieba. Będzie to czterominutowy pokaz fajerwerków.

– Chciałbym podziękować organizatorom, to jest coś wyjątkowego. W wielu miastach, w wielu szpitalach jest bardzo dużo sprzętu z logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ci, którzy tego nie doświadczyli, ci którzy tego nie dostrzegli, nie musieli skorzystać nie potrafią tego poszanować. 28 lat to jest historia. Cieszę się, że w Ostrowcu Świętokrzyskim ta historia nadal ma ciąg dalszy – mówił Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. Dodał także, że dobro, jest o tyle wyjątkowe, że im bardziej się nim dzielisz, tym więcej go dostajesz. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


– Mnie jest  bardzo miło widzieć bardzo dużo młodych ludzi, którzy się angażują. To czym zostaną zaszczepieni pozostanie w nich na całe życie. I to jest chyba najistotniejsze i najważniejsze, żeby taki pozytywny przekaz i pozytywny przykład szedł dalej – dodał prezydent.

Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego potwierdził natomiast informację, że orkiestra grać będzie w całym powiecie. 

– Samodzielne sztaby utworzone zostały w gminie Waśniów i w gminie Kunów. Tam orkiestra grać będzie w sposób umożliwiający zebranie jak największych kwot i również pozwalający na radosną zabawę tego dnia. Pozostałe gminy dołączają się do sztabu ostrowieckiego. Również ze strony Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św., pracowników jednostek organizacyjnych, następuje to włączenie. Cieszymy się, że zaproponowana forma organizacyjna w tym roku zapewnia zgromadzenie w jednym miejscu wszystkich elementów funkcjonalnych, gwarantując Orkiestrze przede wszystkim bezpieczeństwo i bardzo dobre warunki działania – podsumował Andrzej Jabłoński. 

3 komentarze

3 Comments

 1. Felice123

  Styczeń 11, 2020 at 12:32

  W kontekście chociażby tego bijącego serca (patrz tytuł artykułu), takie jedno, małe pytanie do władz gminnych i powiatowych…w formie wierszowanej mojego autorstwa:

  Skoro Owsiak ponoć niebarbarzyńca
  i malutkuch dzieci taki dobroczyńca,
  czemu wspiera czarne parasolki
  i zabija, a nie chroni – te małe aniołki?
  Mógłby- jako dobrodziej niewiniątek-
  wytłumaczyć tym matkom dzieciątek,
  że ten sprzęt medyczny, który kupuje
  niejedno z tych żyć niewinnych uratuje.

  Odpowiedzcie mi Państwo, proszę, mądrze na to pytanie w kontekście współpracy z Owsiakiwm będącym twarzą WOŚP.

 2. Felice123

  Styczeń 11, 2020 at 12:41

  Mając na uwadze inne jeszcze oblicza Owsiaka i propagowany przez niego styl życia wg hasła: “Róbta, co chceta”, którego przyswojenie przez młodego człowieka, osiąga “doskonały”, pełen obraz na organizowanym corocznie festiwalu PolandRock (dawniej Woodstock) w ramach podziękowania za zbiórkę na rzecz WOŚP…ku refleksji, kolejny mój wierszyk:

  Gdy chcesz być jak łoś,
  koniecznie daj na WOŚP.
  Nie płacz jednak potem snadnie,
  gdy syn twój w żyłę da sobie ładnie.
  Nie pytaj też gdzie był Bóg,
  gdy córkę twoją brał, kto mógł.
  Ona swoje już wcześniej wytańczyła,
  w błocie swoje nogi mocno zanurzyła.
  I robiła w życiu, co tylko chciała.
  Przedtem, z puszką na mrozie stała
  i na judaszowe srebrniki zbierała.
  Gdy pod latarnią życie swe kończyła
  na ulice z puszkami szła nowa siła.
  Niewinne buźki, zmarznięte rączki,
  zbierały do puszki kolejne pieniążki,
  by guru małej, styczniowej gromadki
  RockandRollem wabił starsze dziatki,
  które nie chciały już słuchać matki.

 3. I.D.A

  Styczeń 13, 2020 at 07:29

  Pokazałaś Felice znakomicie dwie różne twarze Owsiaka: money and celebrite. Przenikają się i uzupełniają w tej pozbawionej zasad, jego autorskiej ideologii “róbta co chceta”.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy koronawirus dotarł także na ostrowiecki Oddział Intensywnej Terapii?

FAKTY

Kolejne sześć przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Lokalni przedsiębiorcy wsparli ostrowiecki SOR! Piotr Borek: Ludzie bierzmy się do roboty, nie siedźmy za biurkami!

FAKTY

Egzaminy na prawo jazdy wstrzymane do 10 kwietnia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this