Znajdź nas na

FAKTY

Jak wypadły ostrowieckie licea w najnowszym rankingu „Perspektyw”?

276 miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim w najnowszym rankingu „Perspektyw”. W pierwszej 500 nowego rankingu znalazły się tylko dwa ostrowieckie licea. Najwyżej ocenionym Liceum w województwie świętokrzyskim jest Liceum imienia św. Jadwigi Królowej w Kielcach, które zajęło 22 miejsce.

Liceum Ogólnokształcące nr 2 imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim Źródło: FB Liceum Ogólnokształcącego imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim

Ranking Liceów Ogólnokształcących uwzględnia szkoły dla młodzieży (bez szkół specjalnych i szkół dla dorosłych), w których zdawało maturę w maju 2021 roku, na arkuszach standardowych, minimum 12 maturzystów przystępujących po raz pierwszy do egzaminu, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej w liceach. 

W Rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także egzaminy językowe na poziomie dwujęzycznym. Główne wskaźniki rankingowe zostały unormowane do 100, gdzie 100 otrzymała szkoła najlepsza w danym kryterium. Wyniki kolejnych szkół są odniesieniem ich wartości do wyniku najlepszej szkoły w tym kryterium.

Fragment Rankingu Liceów 2022 Źródło: https://licea.perspektywy.pl

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową.

W pierwszej 500 znalazły się tylko dwa ostrowieckie licea. 276 miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące imienia Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, notując niewielki awans w stosunku do roku 2021, kiedy to „Chreptowicz” zajmował 317 miejsce. Najwyżej ocenionym Liceum w województwie świętokrzyskim jest Liceum imienia św. Jadwigi Królowej w Kielcach, które zajęło 22 miejsce. Wśród ocenianych liceów znalazło się także Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące  im. Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Św., które uplasowało się na 138 miejscu. 

Na pierwszym miejscu Rankingu uplasowało się XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. 

Ranking dostępny jest TUTAJ

Czytaj także:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this