Znajdź nas na

FAKTY

Jaką decyzję podejmie sąd w sprawie Jarosława Górczyńskiego? Posiedzenie już w czerwcu!

7 czerwca Sąd Rejonowy Katowice-Wschód rozpatrzy zażalenie na postanowienie o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec Jarosława Górczyńskiego, prezydenta Ostrowca Św. Posiedzenie rozpocznie się o 13.30. Przypomnijmy, że prokuratura zastosowała wobec prezydenta środki zapobiegawcze w postaci: 200 tys. zł poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu oraz dozór Policji. Jarosław Górczyński usłyszał łącznie pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych.

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zatrzymanie!

Funkcjonariusze CBA zatrzymali Jarosława G. we wtorek, 14 marca w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, gdy ten opuszczał jedną z miejskich spółek. Agenci CBA wspierani przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów przeszukali miejsce zamieszkania zatrzymanego, Urząd Miejski oraz inne lokalizacje na terenie województwa świętokrzyskiego i zabezpieczyli dokumenty, a także nośniki danych elektronicznych, które mogą mieć znaczenie dowodowe.

Wniosek o tymczasowy areszt odrzucony!

Wniosek o tymczasowe aresztowanie Jarosława G. nie został uwzględniony, bo zdaniem Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach – choć istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zarzucanego podejrzanemu czynu – materiał dowodowy przeciwko Jarosławowi G. jest kompletny. Prokuratura Krajowa złożyła zażalenie na decyzję sądu.  Sąd Okręgowy podzielił stanowisko Sądu I instancji, który wskazywał, że materiał dowodowy zabezpieczony przez prokuratora ma charakter kompletny i dlatego też nie ma potrzeby stosowania izolacyjnego środka zapobiegawczego. 

CBA publikuje materiał video!

– Wobec pojawiających się w przestrzeni medialnej spekulacji dotyczących motywów działania w tej sprawie prokuratury i funkcjonariuszy CBA, prokurator prowadzący śledztwo wyraził zgodę na publikację zabezpieczonego materiału filmowego – poinformowało Biuro Prasowe Centralne Biuro Antykorupcyjne. I tak CBA udostępniło materiał dowodowy w postaci nagrania video z Jarosławem G., prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego. 

Pisaliśmy o tym tutaj:

Prokurator Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach z  uwagi na bezpośredni związek zarzutów korupcyjnych z pełnioną przez podejrzanego funkcją Prezydenta Miasta,  zastosował wobec Jarosława Górczyńskiego środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w wykonywaniu obowiązków służbowych Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Jaką decyzję podejmie Sąd?

W środę, 7 czerwca o godzinie 13.30 rozpocznie się posiedzenie, podczas którego Sąd Rejonowy Katowice-Wschód rozpozna zażalenie na postanowienie o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec Jarosława Górczyńskiego. 

Przypomnijmy, że prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego usłyszał łącznie pięć zarzutów przyjęcia korzyści majątkowych w łącznej kwocie 40 tysięcy złotych w związku z pełnieniem funkcji publicznej prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego kwalifikowanych z art. 228 § 1 kk oraz art. 230 § 1 kk.

Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this