Znajdź nas na

PO GODZINACH

Jaki Sylwester, taki Nowy Rok! Mieszkańcy Ćmielowa przywitają go na placu przy Domu Kultury!

Na Sylwestra pod gwiazdami zaprasza Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów, a także Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. – Warto tego dnia bawić się razem z nami. Atrakcji nie zabraknie – zachęca Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury. Impreza rozpocznie się o godzinie 22.00 na placu obok Domu Kultury.

Zdjęcie ilustracyjne

W gminie Ćmielów w tym roku mnóstwo było imprez integrujących mieszkańców. Także i podczas tego ostatniego wieczoru w roku nie będą sami.  Każdy, kto ostatnie godziny starego roku będzie chciał spędzić z mieszkańcami gminy Ćmielów jest mile widziany na placu przy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Zabawę rozkręcać będzie DJ Robert Mays, który występował już podczas Dni Ćmielowa, a także Dnia Ceramika.  

– W programie mamy także pokaz fajerwerków, życzenia od pani Joanny Suski –  burmistrza miasta i gminy Ćmielów. Na wszystkich uczestników będzie czekał też mały poczęstunek – zapewnia Wioletta Rogala-Mazur.

Warto przypomnieć, że w  Polsce obrzędy sylwestrowe przywędrowały do nas z Europy Zachodniej, pojawiły się dopiero w XIX wieku. Początkowo obchodziły go tylko bogate warstwy społeczne. Z sylwestrem związane są także ludowe tradycje, np.: wypiekanie chlebów i bułeczek. Przynoszącym szczęście pieczywem obdarowywano domowników. Nowy Rok starano się obchodzić w radosny sposób, należało wystrzegać się różnych czynności, które uznawano za nieprzyjemne, w myśli porzekadła: „Jaki Nowy Rok, taki cały rok”.

– Nie wszyscy z mieszkańców wybierają się na bale, nie chcielibyśmy, aby spędzali ten radosny czas samotnie, dlatego wychodzimy im naprzeciw. Zależy nam na tym, aby spędzić z nimi tych parę chwil, składając sobie najlepsze życzenia, a wszystkim tym, którzy nie będą mogli się razem z nami bawić, życzę dużo zdrowia, miłości, zrozumienia i poszanowania drugiego człowieka w nadchodzącym nowym roku – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur.

Zabawa potrwa do godziny 1.00 w nocy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dom Kultury w Ćmielowie będzie musiał zrezygnować z realizacji niektórych wydarzeń? Sześciu radnych sprzeciwiło się bowiem zmianie w statucie!

FAKTY

Wjechała w ścianę sklepu! Była pod wpływem alkoholu!

FAKTY

W ostrowieckim szpitalu wzrosła liczba zakażonych koronawirusem pacjentów!

FAKTY

Czy gmina Ostrowiec Św. zawsze hojnie wspierała ostrowiecki szpital?

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this