Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Jaki Sylwester, taki Nowy Rok! Mieszkańcy Ćmielowa przywitają go na placu przy Domu Kultury!

Na Sylwestra pod gwiazdami zaprasza Joanna Suska, burmistrz miasta i gminy Ćmielów, a także Dom Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. – Warto tego dnia bawić się razem z nami. Atrakcji nie zabraknie – zachęca Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury. Impreza rozpocznie się o godzinie 22.00 na placu obok Domu Kultury.

Zdjęcie ilustracyjne

W gminie Ćmielów w tym roku mnóstwo było imprez integrujących mieszkańców. Także i podczas tego ostatniego wieczoru w roku nie będą sami.  Każdy, kto ostatnie godziny starego roku będzie chciał spędzić z mieszkańcami gminy Ćmielów jest mile widziany na placu przy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Zabawę rozkręcać będzie DJ Robert Mays, który występował już podczas Dni Ćmielowa, a także Dnia Ceramika.  

– W programie mamy także pokaz fajerwerków, życzenia od pani Joanny Suski –  burmistrza miasta i gminy Ćmielów. Na wszystkich uczestników będzie czekał też mały poczęstunek – zapewnia Wioletta Rogala-Mazur.

Warto przypomnieć, że w  Polsce obrzędy sylwestrowe przywędrowały do nas z Europy Zachodniej, pojawiły się dopiero w XIX wieku. Początkowo obchodziły go tylko bogate warstwy społeczne. Z sylwestrem związane są także ludowe tradycje, np.: wypiekanie chlebów i bułeczek. Przynoszącym szczęście pieczywem obdarowywano domowników. Nowy Rok starano się obchodzić w radosny sposób, należało wystrzegać się różnych czynności, które uznawano za nieprzyjemne, w myśli porzekadła: „Jaki Nowy Rok, taki cały rok”.

– Nie wszyscy z mieszkańców wybierają się na bale, nie chcielibyśmy, aby spędzali ten radosny czas samotnie, dlatego wychodzimy im naprzeciw. Zależy nam na tym, aby spędzić z nimi tych parę chwil, składając sobie najlepsze życzenia, a wszystkim tym, którzy nie będą mogli się razem z nami bawić, życzę dużo zdrowia, miłości, zrozumienia i poszanowania drugiego człowieka w nadchodzącym nowym roku – podsumowuje Wioletta Rogala-Mazur.

Zabawa potrwa do godziny 1.00 w nocy. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this