Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jakie wydatki poniósł ostrowiecki szpital w związku ze zmianą nazwy?

– Od początku chciałem, dostrzegając to, że jest 17 oddziałów i charakter specjalistyczny naszego szpitala jest takim profilem wiodącym, jeśli chodzi o te świadczenia, że ta nazwa powinna oddawać charakter naszego szpitala – mówił 30 czerwca podczas uroczystości związanych z przyjęciem nowej nazwy szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, Tomasz Kopiec, ówczesny dyrektor naczelny placówki. Ile kosztowała zmiana nazwy i jakie wydatki poniósł w związku z tym szpital?

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

O tym, że Tomasz Kopiec, ówczesny  dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala  planuje zmianę nazwy placówki, informowaliśmy w marcu bieżącego roku. Takie sygnały pojawiły się bowiem na jednym z posiedzeń Rady Społecznej, funkcjonującej przy szpitalu. Na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, która odbyła się 4 marca radni większością głosów (11 „za”: Stanisława Barańska, Małgorzata Bień, Andrzej Broda, Dariusz Czupryński, Marzena Dębniak, Beata Duda, Łukasz Dybiec, Andrzej Jabłoński, Mariusz Pasternak, Agnieszka Rogalińska i Małgorzata Sobieraj, przy 6 „wstrzymujących się”: Zbigniew Duda, Janusz Gołdyn, Marcin Jabłoński, Ryszard Proksa, Robert Rogala i Dariusz Wierzbiński, przy  5 „przeciwnych”: Marek Bilski, Jarosław Kopański, Emilia Łupina, Mirosław Rogoziński i Paweł Walesic) zadecydowali o zmianie nazwy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. i nadaniu Statutu Wielospecjalistycznymu Szpitalowi w Ostrowcu Św.

Ile kosztowała ta zmiana i czy była jedną z najpilniejszych potrzeb ostrowieckiej lecznicy? 

Zgodnie z informacjami, jakie otrzymaliśmy 17 listopada, na zmianę nazwy szpitala poniesiono następujące wydatki: na kwotę 3 375 zł z tytułu wymiany pieczątek, którymi posługują się pracownicy, 250  zł z tytuły zmiany wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym (wpis dotyczył zmiany statutu, dokonanej przez Podmiot tworzący, która była celowa nie tylko z powodu zmiany nazwy szpitala), a także na kwotę 8 000 zł z tytułu kosztów związanych z ze zmianą napisu na głównym budynku szpitala. 

– Od początku chciałem, dostrzegając to, że jest 17 oddziałów i charakter specjalistyczny naszego szpitala jest takim profilem wiodącym, jeśli chodzi o te świadczenia, że ta nazwa powinna oddawać charakter naszego szpitala. My wykonaliśmy o 13 proc. więcej hospitalizacji i udzielamy przeszło 100 000 porad,  udzieliliśmy w ubiegłym roku, To jest  26 000 pacjentów. To jest potężna grupa pacjentów, która czerpie ze świadczeń, realizowanych w naszym szpitalu i to powoduje, że nazwa oddaje dzisiaj charakter i tych potrzeb pacjentów, które realizujemy w naszym szpitalu. Liczę na to, a jesteśmy już po otwarciu postępowania na program funkcjonalno-użytkowy, lada chwila umowa zostanie podpisana z wykonawcą w ciągu trzech miesięcy powstanie dokument, który będzie wskazywał kierunki zmian i rozwoju, jeśli chodzi o infrastrukturę, przestrzeń szpitala – mówił 30 czerwca, podczas uroczystości związanych z  przyjęciem nowej nazwy szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim, Tomasz Kopiec, ówczesny dyrektor naczelny Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Św.  

Jakie korzyści od tego czasu przyniosła zmiana nazwy placówki?

1 Comment

1 Comment

  1. Mp

    21 listopada, 2022 at 08:56

    Zmienicie personel na oiomie ro się powinno nazywać umieralnia personel ma Black podglądu na pacjentów którzy znajdują się w salach pacjenci są traktowani jak zło konieczne tam brak przycisków przywołania personelu aparatura wskazująca nieprawidłowe parametry życiowe

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this