Znajdź nas na

FAKTY

Jarosław Górczyński: Mamy dwa dni na przygotowanie!

Na jutro (12 marca) na godzinę 11.00 w Urzędzie Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego zwołano konferencję prasową z udziałem prezydenta miasta i starosty powiatu ostrowieckiego na temat profilaktyki walki z koronawirusem. Temat koronawirusa zdominował nie tylko media ogólnopolskie, ale i te lokalne. Napiętą sytuację zaostrzyła dziś także decyzja Mateusza Morawieckiego, Premiera RP, na temat zawieszenia zajęć lekcyjnych od czwartku 12 marca, a następnie zamknięcia uczelni wyższych, szkół i przedszkoli od poniedziałku, 16 marca do środy – 25 marca. – Temat koronawirusa dotyka nie tylko gminy, ale i nasz kraj, dotyka nas wszystkich. Dopiero do części społeczeństwa dotrze to mocniej, gdy zobaczą w swoich domach, że muszą zaopiekować się swoimi wnukami, czy dziećmi. W tej chwili mamy zwołanie narady koordynacyjne w mieście i powiecie – mówił dziś, podcza krótkiego briefingu prasowego Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. i apelował o rozwagę i nieuleganie emocjom.

Zdjęcie ilustracyjne Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z tym ostatnim może być ciężko, ponieważ media zamiast uspokajać sytuację, dolewają jeszcze oliwy do ognia. Nie ma chyba kanału telewizyjnego, rozgłośni radiowej, portalu, czy prasy, które nie pisałyby o koronawirusie. Mieszkańcy bombardowani są groźnie brzmiącymi tytułami, które przypominają wersety z Apokalipsy Świętego Jana, a nie trzeźwe spojrzenie na sytuację w kraju. Także prezydent miasta apeluje o rozwagę.

– Mamy dwa dni na przygotowanie, aby od poniedziałku nasze placówki oświatowe były zamknięte. Dotyka to nie tylko oświaty, ale całego obszaru dużych instytucji kultury, sportu, rekreacji, bibliotek. Więc to, co się za chwilę zadzieje będzie widoczne w wielu obszarach. Z tego miejsca chcę zaapelować o rozsądek i spokój. Prosze zauważyć, że te dwa tygodnie szybko miną, a za moment przychodzą Święta Wielkanocne, powroty naszych rodaków, naszych mieszkańców z wielu krajów świata. Niestety to są olbrzymie kłopoty i mogę wyłącznie apelować o rozsądek, abyśmy w domach nie ulegali emocjom, abyśmy podchodzili we właściwy sposób ze spokojem, wsłuchiwali się w komunikaty, bo panika jest najgorszym doradcą i ona nikomu i niczemu nie służy – mówił podcza konferencji prezydent. 

Podkreślił także, że razem z burmistrzami i wójtami, każdy z na danym terenie musi się przygotować w indywidualny sposób, aby mieszkańcom jak najmniej utrudnić funkcjonowanie. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this