Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jarosław Rusiecki ponownie przewodniczącym Senackiej Komisji Obrony Narodowej!

Jarosław Rusiecki, Uchwałą Senatu RP z 13 listopada 2019 roku ponownie powołany został na przewodniczącego Senackiej Komisji Obrony Narodowej. – Jest to tak naprawdę kontynuacja działań podjętych w poprzedniej kadencji. Przed nami dużo ważnych spraw, a co za tym idzie duża odpowiedzialność – tłumaczy Jarosław Rusiecki, który cieszy się, że po raz kolejny został obdarzony zaufaniem koleżanek i kolegów z senackiej ławy.

1. posiedzenie Senatu X kadencji. Fot. M. Józefaciuk/Kancelaria Senatu

– Przed nami tematy i działania związane z samymi siłami zbrojnymi i planami modernizacyjnymi, rozwojem stanów osobowych, jak też, co jest niezwykle ważne, budowania tych relacji międzynarodowych. To są m.in. bardzo prestiżowe konferencje w ramach NATO, czy w ramach Unii Europejskiej. Oczywiście także ważne wyzwania, które stoją przed polskim przemysłem obronnym – wyjaśnia Jarosław Rusiecki.

Do najważniejszych zadań Komisji Obrony Narodowej należy przede wszystkim legislacja w obszarze bezpieczeństwa i obronności, cywilny nadzór nad siłami zbrojnymi, w ramach kompetencji Senatu. To także współdziałanie z Ministerstwem Obrony Narodowej i Prezydentem RP, jako zwierzchnikiem sił zbrojnych.

Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji
fot. Katarzyna Czerwińska/ Kancelaria Senatu

– Bardzo ważnym zadaniem komisji jest też wspieranie polskiego przemysłu obronnego, uczestniczenie w zakresie bezpieczeństwa militarnego w strukturach Północnoatlantydzkich i strukturach NATO. Ważną kwestia jest czuwanie i wspieranie rozwoju Wojsk Obrony Terytorialnej, w szczególności 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej – dodaje senator.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy koronawirus dotarł także na ostrowiecki Oddział Intensywnej Terapii?

FAKTY

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Egzaminy na prawo jazdy wstrzymane do 10 kwietnia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this