Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jarosław Rusiecki ponownie przewodniczącym Senackiej Komisji Obrony Narodowej!

Jarosław Rusiecki, Uchwałą Senatu RP z 13 listopada 2019 roku ponownie powołany został na przewodniczącego Senackiej Komisji Obrony Narodowej. – Jest to tak naprawdę kontynuacja działań podjętych w poprzedniej kadencji. Przed nami dużo ważnych spraw, a co za tym idzie duża odpowiedzialność – tłumaczy Jarosław Rusiecki, który cieszy się, że po raz kolejny został obdarzony zaufaniem koleżanek i kolegów z senackiej ławy.

1. posiedzenie Senatu X kadencji. Fot. M. Józefaciuk/Kancelaria Senatu

– Przed nami tematy i działania związane z samymi siłami zbrojnymi i planami modernizacyjnymi, rozwojem stanów osobowych, jak też, co jest niezwykle ważne, budowania tych relacji międzynarodowych. To są m.in. bardzo prestiżowe konferencje w ramach NATO, czy w ramach Unii Europejskiej. Oczywiście także ważne wyzwania, które stoją przed polskim przemysłem obronnym – wyjaśnia Jarosław Rusiecki.

Do najważniejszych zadań Komisji Obrony Narodowej należy przede wszystkim legislacja w obszarze bezpieczeństwa i obronności, cywilny nadzór nad siłami zbrojnymi, w ramach kompetencji Senatu. To także współdziałanie z Ministerstwem Obrony Narodowej i Prezydentem RP, jako zwierzchnikiem sił zbrojnych.

Pierwsze posiedzenie Senatu X kadencji
fot. Katarzyna Czerwińska/ Kancelaria Senatu

– Bardzo ważnym zadaniem komisji jest też wspieranie polskiego przemysłu obronnego, uczestniczenie w zakresie bezpieczeństwa militarnego w strukturach Północnoatlantydzkich i strukturach NATO. Ważną kwestia jest czuwanie i wspieranie rozwoju Wojsk Obrony Terytorialnej, w szczególności 10. Świętokrzyskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej – dodaje senator.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

W noc grudniową szła Maryja, pukała do drzwi i pytała: Czy otworzysz? Czy otworzysz mi? Wigilia u bałtowskich Seniorów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Piątek, 13 szczęśliwy dla mieszkańców gminy Kunów! Nowa droga łącząca Miłkowską Karczmę i Kurzacze to dla nich okno na świat! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Podatki nie wzrosną, większa kasa do budżetu gminy też nie wpłynie!

FAKTY

Biznes z ludzką twarzą! Dyskutowali o ekonomii społecznej [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this