Znajdź nas na

FAKTY

Jeden dodatkowy kosz na śmieci na Iłżeckiej? Miasto tłumaczy, że na razie nie ma pieniędzy na więcej!

Chodnik oraz ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Iłżeckiej to miejsce, z którego chętnie w ciepłych miesiącach roku korzystają mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Można spotkać tam rowerzystów, spacerowiczów, rodziny z dziećmi. Problemem są kosze na śmieci, a właściwie ich mała ilość. Zresztą to nie tylko problem tej części miasta, ale też i innych dzielnic Ostrowca Świętokrzyskiego. Z prośbą o zwiększenie ilości koszy na śmieci wzdłuż ulicy Iłżeckiej interpelację złożyła Grażyna Maj, radna miejska z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdjęcie ilustracyjne

– Zgłaszam interpelację, wniosek w sprawie zwiększenia ilości koszy na śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej przy ulicy Iłżeckiej. Chodnik oraz ścieżka rowerowa od ulicy Jana Pawła II do ulicy Miodowej, to w okresie od wiosny do późnej jesieni, bardzo chętnie wykorzystywany do rekreacji przez mieszkańców Ostrowca ciąg komunikacyjny. Wielu mieszkańców spaceruje jeździ na rolkach i rowerami wzdłuż całej ulicy Iłżeckiej. Wiele rodzin spaceruje z dziećmi. Użytkownicy ścieżki uskarżają się, że z powodu braku koszy na śmieci wzdłuż ww. ciągu komunikacyjnego pojawiają się problemy z utrzymaniem czystości i zarazem estetyki otoczenia. Proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy oraz odpowiedź na piśmie – czytamy w interpelacji Grażyny Maj, radnej miejskiej z PiS.

Niestety odpowiedź, jaką otrzymała 8 maja, nie do końca usatysfakcjonuje mieszkańców. Jak się okazuje miasta, które stawia na estetykę, obecnie nie stać na większą ilość dodatkowych koszy na śmieci.

– W odpowiedzi na interpelację Pani Radnej w sprawie zwiększenia koszy na śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Iłżeckiej – informuję, iż na chwilę obecną jest możliwe dostawienie jednego dodatkowego kosza. W miarę posiadanych środków finansowych będziemy rozważać kolejne dostawienia – czytamy w odpowiedzi, pod którą z upoważnienia prezydenta, podpisała się Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Mieszkańcom pozostaje zatem noszenie ze sobą worka na śmieci, przynajmniej na razie.

1 Comment

1 Comment

  1. mieszkaniec

    Czerwiec 7, 2019 at 17:07

    Ja mam pomysł dla Pana Prezydenta, skąd wziąć pieniądze. Zamiast sadzenia 2 razy w roku kwiatków posadzić je raz, a za połowę pieniędzy zakupić kosze na śmieci. Zdarza się przejść kilkaset metrów z papierkiem w ręku i nie ma gdzie go wyrzucić, oprócz Rynku.
    Czerwiec w pełni a ZUM wyrywa jedne kwiatki by sadzić drugie. To kuriozalne marnotrawstwo pieniędzy podatnika.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Rolnik nie ma urlopu! Potrzebuje pewności jutra! Wielkie „Święto Plonów” w gminie Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Niezwykłe dzieje ostrowieckiej Kuźni! Domki z Górnego Śląska, wakacje z duchami i o czym szumią dęby…

PO GODZINACH

Ponad siedem milionów złotych straty na koniec czerwca! Dokąd zmierza ostrowiecki szpital?

FAKTY

Wszedł przez uchylone okno! Ukradł biżuterię i alkohol!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this