Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Jeden dodatkowy kosz na śmieci na Iłżeckiej? Miasto tłumaczy, że na razie nie ma pieniędzy na więcej!

Chodnik oraz ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Iłżeckiej to miejsce, z którego chętnie w ciepłych miesiącach roku korzystają mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego. Można spotkać tam rowerzystów, spacerowiczów, rodziny z dziećmi. Problemem są kosze na śmieci, a właściwie ich mała ilość. Zresztą to nie tylko problem tej części miasta, ale też i innych dzielnic Ostrowca Świętokrzyskiego. Z prośbą o zwiększenie ilości koszy na śmieci wzdłuż ulicy Iłżeckiej interpelację złożyła Grażyna Maj, radna miejska z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdjęcie ilustracyjne

– Zgłaszam interpelację, wniosek w sprawie zwiększenia ilości koszy na śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej przy ulicy Iłżeckiej. Chodnik oraz ścieżka rowerowa od ulicy Jana Pawła II do ulicy Miodowej, to w okresie od wiosny do późnej jesieni, bardzo chętnie wykorzystywany do rekreacji przez mieszkańców Ostrowca ciąg komunikacyjny. Wielu mieszkańców spaceruje jeździ na rolkach i rowerami wzdłuż całej ulicy Iłżeckiej. Wiele rodzin spaceruje z dziećmi. Użytkownicy ścieżki uskarżają się, że z powodu braku koszy na śmieci wzdłuż ww. ciągu komunikacyjnego pojawiają się problemy z utrzymaniem czystości i zarazem estetyki otoczenia. Proszę o pozytywne rozpatrzenie sprawy oraz odpowiedź na piśmie – czytamy w interpelacji Grażyny Maj, radnej miejskiej z PiS.

Niestety odpowiedź, jaką otrzymała 8 maja, nie do końca usatysfakcjonuje mieszkańców. Jak się okazuje miasta, które stawia na estetykę, obecnie nie stać na większą ilość dodatkowych koszy na śmieci.

– W odpowiedzi na interpelację Pani Radnej w sprawie zwiększenia koszy na śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej przy ul. Iłżeckiej – informuję, iż na chwilę obecną jest możliwe dostawienie jednego dodatkowego kosza. W miarę posiadanych środków finansowych będziemy rozważać kolejne dostawienia – czytamy w odpowiedzi, pod którą z upoważnienia prezydenta, podpisała się Anna Niedbała, sekretarz miasta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Mieszkańcom pozostaje zatem noszenie ze sobą worka na śmieci, przynajmniej na razie.

1 Comment

1 Comment

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this