Znajdź nas na

FAKTY

Jest śledztwo policji w sprawie pożaru w jednym z bloków przy Radwana!

Po pożarze w bloku przy ulicy Mieczysława Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim, o jakim informowaliśmy wczoraj (poniedziałek, 6 lutego) na naszym profilu w mediach społecznościowych, policja wszczęła śledztwo w kierunku sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

Pożar w bloku przy ulicy Mieczysława Radwana w Ostrowcu Św. fot. Katarzyna Stan/Dzień Dobry Ćmielów

Jak informuje Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św. prowadzone jest śledztwo z artykułu 163 § 1 Kodeksu Karnego, który stanowi, że kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mających postać pożaru, (…) podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Za nieumyślne sprowadzenia pożaru (…) grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratury.

Przypomnijmy, że do pożaru doszło wczoraj (6 lutego, poniedziałek) w jednym z bloków przy ulicy Mieczysława Radwana.

– Zapaliły się śmieci w szachcie kablowym w bloku przy Radwana. Na miejscu obecnych jest 6 zastępów, 17 strażaków. Sytuacja jest opanowana. Przewietrzone pomieszczenie ewakuowano kilka osób, nie ma osób poszkodowanych – poinformował wczoraj młodszy brygadier Artur Rybak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this