Znajdź nas na

Subscribe

GMINA ĆMIELÓW

Joanna Suska: Dziś rozbrzmiewamy jak jedna dobrze nastrojona orkiestra!

Pomimo że pogoda nieco pokrzyżowała plany organizatorom, mieszkańcy gminy Ćmielów nie zawiedli i hojnie wsparli 30 Finał Wielkiej Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na scenie Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie odbywały się nie tylko licytacje, prowadzone przez Wiolettę Rogalę-Mazur, dyrektora ćmielowskiego domu kultury i Agnieszkę Kacę-Chmielińską, pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie, ale także występy uczniów z dwóch ćmielowskich szkół, można było też zakupić pyszne smakołyki, przygotowane przez koła gospodyń wiejskich z gminy Ćmielów. – Cieszmy się z tego, co mamy i dzielmy się tym, co mamy – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Początkowo 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał odbyć się na placu przy Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie. Niestety pogoda pokrzyżowała plany

– Przenieśliśmy się na salę widowiskową naszego domu kultury. Ze względu na reżim sanitarny mamy ograniczoną liczbę uczestników. W planach, oprócz licytacji, mamy także występy. Niestety dziś nad ranem dotarła do nas smutna informacja. Jedna z naszych koleżanek z koła straciła bliską osobę, postanowiliśmy więc ograniczyć występy do minimum, a scenę oddać naszym zdolnym dzieciom z gminy Ćmielów. Na zakończenie wydarzenia, w ramach „światełka do nieba”  odśpiewamy hymn WOŚP-u „Serce sercu”, zespołu H2O.

Wioletta Rogala-Mazur przypomina, że sporo gadżetów zostało już zlicytowanych w mediach społecznościowych, na profilu Domu Kultury w Ćmielowie. Pozyskane w ten sposób środki wsparły e-skarbonkę, w której uzbierało się 2410 zł (stan z godziny 17.50). 

WOŚP 2022. Ćmielów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Ja odkąd tylko pamiętam wraz z całą rodziną brałam udział w finałach WOŚP-u. Powtarzam to za każdym razem, nigdy nie wiemy kiedy będziemy tego sprzętu potrzebować. Warto pomagać i  trzeba pomagać – mówi dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa co roku włącza się do akcji. W tym roku na licytacje podarowała rzeźbę, wykonaną przez  Gustawa Hadynę. 

– Myślę, że nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest pomoc w tym trudnym czasie, nie tylko covidowym, bo przecież oprócz koronawirusa ludzie cierpią z powodu innych schorzeń. Warto kłaść nacisk na profilaktykę, na badania. W tym roku zbieramy na okulistykę dziecięcą, na zakup niezbędnego sprzętu. To bardzo szczytny cel. Dziś rozbrzmiewamy jak jedna wielka, dobrze nastrojona orkiestra wraz z naszymi Kołami Gospodyń Wiejskich, z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi z Ćmielowa i Grójca, z wszystkimi ludźmi dobrej woli. Myślę, że ludzi dobrej woli nie brakuje. Niemal każdego dnia zmagamy się z wiadomości, że ktoś znajomy, bliski odszedł. Cieszmy się  z tego, co mamy i dzielmy się tym, co mamy – mówi Joanna Suska, dziękując pracownikom Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w  Ćmielowie za przygotowanie sceny i występów,  a także wszystkim tym, którzy włączyli się w organizację ćmielowskiego finału WOŚP-u. 

Od lewej: Agnieszka Kaca-Chmielińska, pracownik Urzędu Miasta i Gminy w Ćmielowie i Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomina, że przez 30 lat działalności orkiestry udało się wesprzeć polskie szpitale, zakupić niezbędny sprzęt, a tym samym zadbać o zdrowie i życie tysięcy  dzieci. 

– 30 finał, „kręci się łezka w oku”. Warto od najmłodszych lat dbać o zdrowie naszych dzieci i wnuków. To zadanie, do którego jako gmina włączamy się z przyjemnością. Zastanawiałam się jaki przedmiot przekazać w tym roku na licytację. Przekazałam tancerkę nieżyjącego już ćmielowskiego rzeźbiarza, pana Gustawa Hadyny. Przekazałam ją do licytacji także ku jego pamięci, aby i on,  choć nie ma go już wśród nas mógł pomóc z nieba. Cieszę się, że po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy nas nie zawiedli, że możemy na nich liczyć – mówi Joanna Suska. 

W tym roku na ćmielowskich ulicach kwestowali: Oliwia Lisowska i Mikołaj Łysoniewski z Brzóstowej.

–  Lubię pomagać innym, a to jest szczytny cel. W tym roku zbieramy na okulistykę dziecięcą. Pogoda trochę odstraszała mieszkańców, ale w większości dzielili się z nami zawartością swoich portfeli – mówi Oliwia Lisowska.

Po raz pierwszy z WOŚP-em grał Mikołaj Łysoniewski.

W pierwszym rzędzie siedzą, od lewej: Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa i Krystyna Zdonek, przewodnicząca rady Miejskiej w Ćmielowie fot. Łukasz Grudniewksi/naOSTRO.info

– Jest fajnie.  Zostałem wolontariuszem, bo chciałem pomóc innym. Nie odstraszyła mnie ta pogoda za oknem. Warto pomagać – mówi Mikołaj Łysoniewski.  

Nad bezpieczeństwem młodych wolontariuszy czuwała Dorota Małek, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej im. prof. Mariana Raciborskiego w Brzóstowej.

– Pierwszy raz biorę udział w tej zbiórce od tej strony, jako wolontariusz. Pogoda pokrzyżowała nam szyki, ale myślę, że teraz nadrobimy. Ludzie chętnie się z nami dzielą. Gdy kwestowaliśmy na terenie Ćmielowa, gdy tylko ktoś nas zauważył, mieszkańcy wychodzili z domów, aby wesprzeć WOŚP. To jest bardzo fajne. Warto pomagać, nigdy nie wiadomo komu ta pomoc  będzie potrzebna – tłumaczy Dorota Małek.

Dzieci ze szkół z gminy Ćmielów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W gminie Ćmielów zawsze można liczyć na pomoc Kół Gospodyń Wiejskich. 

– Przygotowałyśmy pyszności od serca dla darczyńców, którzy chcieliby podzielić się zawartością swoich portfeli. Każdy grosz się liczy, aby pomóc chorym dzieciom. Nasze panie z KGW poświęciły bardzo dużo swojego czasu, korzystały z przepisów swoich babć. A efekty widać na naszym stole. Pamiętam finał sprzed dwóch lat, gdy nie było jeszcze pandemii koronawirusa. Na sali widowiskowej było mnóstwo mieszkańców. Nasze ciasta rozeszły się wówczas w mgnieniu oka.  Myślę, że to był wyjątkowy finał. Mam nadzieje, że tym roku nie będzie gorzej, a za rok spotkamy się już nie w reżimie sanitarnym, a w normalnych przedpandemiczych warunkach –  podkreśla  Izabela  Bańda z Koła Gospodyń Wiejskich „Brzóstowskie Czarodziejki”.  

Galeria foto: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-15
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-15

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-14
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-14

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-13
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-13

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-11
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-11

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-10
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-10

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-9
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-9

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-6
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-6

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-5
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-5

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-4
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-4

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-3
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-3

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-1
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-1

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-19
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-19

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-18
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-18

NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-17
NaOSTROinfo 30 finał wosp Ćmielów-17

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this