Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Julia Szafrańska i Jakub Czerwonka z SMS Ostrowiec Św. ze stypendium premiera!

6 lutego w siedzibie Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla stypendystów Prezesa Rady Ministrów oraz ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. Julia Szafrańska i Jakub Czerwonka z SMS Ostrowiec Świętokrzyski, którzy świetnie łączą profesjonalne uprawianie sportu z nauką.

fot. SMS Ostrowiec Św.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń z najwyższą średnią w szkole za rok 2017/18. Julia Szafrańska z klasy III Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego miała średnią na świadectwie 6,0, natomiast Jakub Czerwonka z klasy III LO nr IV im. C.K. Norwida o profilu piłka nożna – 4,75.

Julia to multimedalistka Mistrzostw Polski w pływaniu juniorek oraz wielokrotna Mistrzyni Okręgu Świętokrzyskiego, natomiast Jakub trenuje piłkę nożną i jest zawodnikiem w mazowieckiej klasie okręgowej Video Ciepielów.

W województwie świętokrzyskim stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 131 uczniów, a 4 uczniów otrzymało stypendium ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2017/2018.

Aktu wręczenia dokonała Katarzyna Nowacka – Świętokrzyski Wicekurator Oświaty oraz Wiktor Michał Kowalski – doradca Wojewody Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this