Znajdź nas na

Subscribe

GMINA KUNÓW

Już dziś „Biesiada Janicka”! Na dobrą zabawę zaprasza Lech Łodej!

Już dzisiaj (niedziela, 21 sierpnia) o godzinie 15.00 w parku Janickim odbędzie się kolejny festyn rodzinny – Biesiada Janicka. To wydarzenie na stałe wpisało się już do kalendarza imprez organizowanych na terenie gminy Kunów. Nie zabraknie przysmaków polskiej wsi, atrakcji dla najmłodszych: malowania twarzy i włosów, czy dmuchańców, a także występów: Zespołu Śpiewaczego „Kunowianie”, młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku, czy zabawy pod gwiazdami z Zespołem Szarotka.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Park Janicki to dla nas miejsce szczególne. Znajduje się w sercu tej drugiej po Kunowie, pod względem liczby mieszkańców – miejscowości. W Janiku zawsze było mnóstwo ludzi chętnych do zabawy i integracji. Takie imprezy jak festyny, czy pikniki są bardzo ważne. Są solą więzi społecznych, zwieńczeniem ciężkiej pracy, a także taką chwilą odpoczynku od pogoni w nowoczesnym świecie – wyjaśnia Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. 

Przypomina, że „Biesiada Janicka” to impreza cykliczna, organizowana jest od kilkunastu lat. Pierwsze Biesiady organizowane były przez Stowarzyszenie Ziemi Janickiej „Zgoda”. Pierwsza impreza odbyła się przy leśniczówce, pod lasem. Kolejne biesiady odbyły się już w Parku Janickim przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku. 

– Gdy nie byłem burmistrzem również włączałem się w organizację tego wydarzenia. Dbałem nie tylko o oprawę muzyczną z Ireneuszem Dwojakiem, czyli Zespołem „Lech and Iro”, ale również promocją tego wydarzenia. Zajmowałem się drukiem i dystrybucją plakatów zapraszających na biesiadę. Odkąd jestem burmistrzem, gmina pomaga tyle ile może, żeby te biesiady miały swój wydźwięk. Po Dniach Kunowa to największa impreza w gminie. Mamy zaprzyjaźnionych gości, którzy tę markę biesiady leśnej znają i bardzo sobie cenią – wyjaśnia burmistrz. 

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W tym roku do organizacji wydarzenia oprócz gminy i Stowarzyszenia Ziemi Janickiej „Zgoda”, dołączyło Koło Gospodyń Wiejskich w Janiku i Ochotnicza Straż Pożarna w Janika. 

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00. Jak podkreśla burmistrz to najlepsza pora. Będa przysmaki polskiej wsi, atrakcje dla najmłodszych: dmuchańce, malowanie twarzy i włosów, a także muzyka na żywo, w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego Kunowianie, młodzieży z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janikui Zespołu Szarotka .

– W tym roku po raz pierwszy mieszkańcy naszej gminy, a także przyjezdni goście na wydarzenie dotrą przebudowaną ulicą Szkolną. Jest bezpiecznie, wreszcie jest dużo miejsca, szeroko, jest ścieżka rowerowa i chodniki. Bezpieczeństwo w tym miejscu zostało zdecydowanie poprawione, to ważne w przypadku tak dużych imprez, kiedy ten ruch samochodowy i ruch pieszych jest większy – przypomina Lech Łodej.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this