Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Już pod koniec maja 2020 r. do Ostrowca Świętokrzyskiego powrócą gazownicy!

Mamy dobre wiadomości dla mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego. Już pod koniec maja przyszłego roku na ulicę Sandomierską 95 powróci Placówka Gazownicza. Skończą się problemy mieszkańców, którzy chcąc przyłączyć się do sieci gazowniczej musieli dotychczas jeździć do Starachowic, aby złożyć wniosek o wydanie warunków i zawarcie umowy przyłączeniowej. Już po konferencji prasowej udało się nam porozmawiać z Radosławem Słoniewskim, Dyrektorem Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.. Oddział Zakład Gazowniczy w Kielcach, a także Jarosławem Rusieckim, Senatorem RP, który prowadził rozmowy i monitorował powrót gazowników do Ostrowca Św.

Źródło: Archiwum prywatne Jarosław Rusiecki

– To wielkie wydarzenie, gdy Polska Spółka Gazownictwa powraca do Ostrowca Świętokrzyskiego dla bezpieczeństwa mieszkańców, dla też dobrego współdziałania z mniejszymi czy większymi zakładami przemysłowymi. Warto tutaj zwrócić uwagę, że to właśnie w Ostrowcu Świętokrzyskim dla Polskiej Spółki Gazownictwa jest największy odbiorca gazu w regionie – „Celsa” Huta Ostrowiec Świętokrzyski – tłumaczy Jarosław Rusiecki, Senator RP.

Przypomniał także, że planowana jest modernizacja gazociągu od Sandomierza, przez Ostrowiec Świętokrzyski, dalej w kierunku Starachowic, ku rozwidleniu dla sąsiednich województw.

– Jest to także olbrzymie przedsięwzięcie dla strefy ekonomicznej, która znajduje się w naszym mieście. Natomiast też warto o tym wspomnieć, że ponad 20 tysięcy odbiorców, gdy powtórnie powróci do Ostrowca Św. zakład gazownictwa, będzie miało łatwiejszy dostęp, możliwość szybszego reagowania w sytuacjach zagrożenia. Warto powrócić do lat wcześniejszych i przypomnieć, o tym, że bardzo łatwo coś zburzyć, coś zniszczyć, a w październiku 2013 roku ten zakład został zlikwidowany przez wówczas rządzącą władzę Platformę Obywatelską i PSL. Przypomnę, że wtedy w Ostrowcu Św. było dwóch posłów z partii rządzących z Platformy Obywatelskiej pan Zbigniew Pacelt i z Polskiego Stronnictwa Ludowego, obecny prezydent miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Jarosław Górczyński. To wtedy władze rządowe zdecydowały o przeprowadzeniu ogromnej dezorganizacji PGNiG i Polskiej Spółki Gazownictwa, gdzie zlikwidowano ten zakład w Ostrowcu Św. i zmieniono całą strukturę organizacyjną Polskiej Spółki Gazownictwa. Gdy w 2015 roku rozpoczęły się rządy Prawa i Sprawiedliwości na poziomie spółki w Warszawie przystąpiono do nowych prac organizacyjnych i w tej chwili mamy nową strukturę organizacyjną, która jest bliska mieszkańcom, bliska gospodarce i bliska przedsiębiorcom. Na terenie każdego województwa jest oddział PSG i są systematycznie odtwarzane zlikwidowane przez byłe władze PO-PSL punkty – przypomina senator RP.

fot. Archiwum prywatne Jarosław Rusiecki

Radosław Słoniewski, Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego, Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o.. Oddział Zakład Gazowniczy w Kielcach przypomina, że potrzeba było czasu na to, aby po wykupie nieruchomości przeprowadzić działania związane ze stworzeniem programu funkcjonalno-użytkowego, który został przygotowany.

– Jest już zaakceptowany i wyłoniony wykonawca, który przygotuje dokumentację projektową i przeprowadzi roboty budowlane. Termin zakończenia prac przewidziany został do końca maja przyszłego roku. Jestem przekonany, że w połowie przyszłego roku są realne szanse na to, aby ta placówka została przywrócona do życia – zapewnia Radosław Słoniewski.

Placówka gazownicza powróci w to samo miejsce, gdzie przed laty jej pracownicy przyjmowali klientów, czyli na ulice Sandomierską 95.

– To bardzo dobre wiadomości dla mieszkańców. Przede wszystkim nowi klienci nie będą musieli fatygować się do Starachowic, tak jak w tym momencie to czyniono. Aby chociażby złożyć wniosek o wydanie warunków i zawarcie umowy przyłączeniowej musieli jeździć do Starachowic. Od czerwca przyszłego roku będzie to możliwe już na miejscu. To także przywrócenie służb pogotowia gazowego, bo będzie ono ulokowane w Ostrowcu Św. Interwencje nie będą musiały już być podejmowane z poziomu Starachowic. Aktualnie do tego miasta dojeżdża ok. 20 osób, te które pracowały wcześniej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety nie wszyscy wrócą na Sandomierską 95, ale ok. 9, 10 osób wróci i będzie mogło tutaj pracować. Staramy się być blisko klienta, Ostrowiec Św. jest drugim miastem co do wielkości w województwie świętokrzyskim i nie może być bez obsługi gazowników – podsumowuje Radosław Słoniewski.

Koszt realizacji tego zadania leży po stronie PSG.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this