Znajdź nas na

Subscribe

SPORT

Kadetki SMS Ostrowiec Św. walczyły do końca!

Czwartym miejscem zakończył się dla kadetek SMS KSZO Ostrowiec Św., turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek w Siatkówce. Wszystkie mecze rozgrywały się w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Na parkiecie stanęło sześć zespołów: z Bielska-Białej, Wrocławia, Kraśnika, Mielca, Stężycy i oczywiście gospodarz turnieju Kadetki z  SMS Ostrowiec Św. Cały turniej odbywał się na bardzo wysokim poziomie.

– Pierwszy mecz z BKS Stal Bielsko-Biała przegrałyśmy 1:3, mimo tylko 4 setów spotkanie trwało około 2 godziny. Mecz był bardzo zacięty. Mamy satysfakcję, że dziewczyny w tym turnieju zagrały bardzo dobrze, na wysokim poziomie – powiedziała Iwona Kosiorowska trener kadetek SMS KSZO Ostrowiec.

Drugi mecz z MKS Kraśnik kadetki SMS wygrały 3:0. Wygrana ta dała SMS KSZO Ostrowiec Św. 2 miejsce w grupie.

Sobotnie spotkanie i walka o półfinał przyniosły na hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. bardzo dużo emocji.

– Mecze z AZS AWF SMS Junior Wrocław to mecz nerwów przegrany 1:3 była w nim kontrowersyjna sytuacja związane z decyzją sędziów, które niekorzystnie wpłynęły na wynik. – mówi Iwona Kosiorowska.

fot. SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Zawodniczki SMS KSZO Ostrowiec Św. mimo przegranej chciały jak najlepiej wypaść i w walce o trzecie miejsce z zespołem GKS Wieżyca 2011 Stężyca wykazały się ponadprzeciętną wolą walki jednak to nie wystarczyło i mecz zakończył się wynikiem 2:3.

O komentarz i podsumowanie turnieju poprosiliśmy trenerkę kadetek SMS KSZO Ostrowiec Św. Iwonę Kosiorowską.

– Moim zdaniem zawiodły takie dwa podstawowe elementy w siatkówce takie jak zagrywka i przyjęcie bo tymi elementami w końcówkach spotkań przegrałyśmy. W grupie kadetek w podstawowym składzie występowały trzy młodziczki ponieważ z podstawowego składu odpadła nam rozgrywająca i przyjmująca dlatego uzupełniliśmy skład młodziczkami, które nie mają jeszcze takiego ogrania jak starsze koleżanki – powiedziała trenerka.

Mimo zajęcia czwartego miejsca, najgorszego z punktu widzenia sportowca, kadetki nie załamują się, co więcej, w każdej sytuacji mogą liczyć na sztab trenerski, który stoi za nimi murem i wspiera w każdej sytuacji.

– Zawsze powtarzam, że siatkówka to nie jest gra indywidualności, tylko tworzy się pewnego rodzaju rodzinę, która ma się wspierać w złych momentach i cieszyć się ze zwycięstwa. Zawsze im powtarzam, że nie ważne czy wygrywamy, czy nie, ja jestem z nich bardzo dumna, bo wiem ile pracy włożyły w treningi i że zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie – mówi Iwona Kosiorowska.

fot. SMS Ostrowiec Świętokrzyski


Ostrowiecką szkołę mistrzostwa sportowego, a także przygotowanie kadetek z SMS w Ostrowcu Św. chwalą trenerzy z Wrocławia i Bielska-Białej.

–  Opinie trenerów z Wrocławia i z Bielska  mogą tylko cieszyć. W czasie turnieju powiedzieli, że bardzo się obawiali spotkań z nami. To tylko świadczy o tym, że jesteśmy postrzegani, jako bardzo dobra szkoła i mamy fajny zespół i fajne zawodniczki – potwierdza trenerka SMS KSZO Ostrowiec Św.

Podkreśla, że wyróżniającą się zawodniczką turnieju była Oliwia Błaszczyk, która zaczyna swój debiut w LSK.

– Będzie chodziła na treningi, a za całokształt i postawę na turnieju wyróżniłabym cały zespół nie tylko te dziewczyny, które były w składzie, ale również te, które pomagały w obsłudze całego turnieju – powiedziała Iwona Kosiorowska.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this