Znajdź nas na

SPORT

Kadetki SMS Ostrowiec Św. walczyły do końca!

Czwartym miejscem zakończył się dla kadetek SMS KSZO Ostrowiec Św., turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski Kadetek w Siatkówce. Wszystkie mecze rozgrywały się w hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Na parkiecie stanęło sześć zespołów: z Bielska-Białej, Wrocławia, Kraśnika, Mielca, Stężycy i oczywiście gospodarz turnieju Kadetki z  SMS Ostrowiec Św. Cały turniej odbywał się na bardzo wysokim poziomie.

– Pierwszy mecz z BKS Stal Bielsko-Biała przegrałyśmy 1:3, mimo tylko 4 setów spotkanie trwało około 2 godziny. Mecz był bardzo zacięty. Mamy satysfakcję, że dziewczyny w tym turnieju zagrały bardzo dobrze, na wysokim poziomie – powiedziała Iwona Kosiorowska trener kadetek SMS KSZO Ostrowiec.

Drugi mecz z MKS Kraśnik kadetki SMS wygrały 3:0. Wygrana ta dała SMS KSZO Ostrowiec Św. 2 miejsce w grupie.

Sobotnie spotkanie i walka o półfinał przyniosły na hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. bardzo dużo emocji.

– Mecze z AZS AWF SMS Junior Wrocław to mecz nerwów przegrany 1:3 była w nim kontrowersyjna sytuacja związane z decyzją sędziów, które niekorzystnie wpłynęły na wynik. – mówi Iwona Kosiorowska.

fot. SMS Ostrowiec Świętokrzyski

Zawodniczki SMS KSZO Ostrowiec Św. mimo przegranej chciały jak najlepiej wypaść i w walce o trzecie miejsce z zespołem GKS Wieżyca 2011 Stężyca wykazały się ponadprzeciętną wolą walki jednak to nie wystarczyło i mecz zakończył się wynikiem 2:3.

O komentarz i podsumowanie turnieju poprosiliśmy trenerkę kadetek SMS KSZO Ostrowiec Św. Iwonę Kosiorowską.

– Moim zdaniem zawiodły takie dwa podstawowe elementy w siatkówce takie jak zagrywka i przyjęcie bo tymi elementami w końcówkach spotkań przegrałyśmy. W grupie kadetek w podstawowym składzie występowały trzy młodziczki ponieważ z podstawowego składu odpadła nam rozgrywająca i przyjmująca dlatego uzupełniliśmy skład młodziczkami, które nie mają jeszcze takiego ogrania jak starsze koleżanki – powiedziała trenerka.

Mimo zajęcia czwartego miejsca, najgorszego z punktu widzenia sportowca, kadetki nie załamują się, co więcej, w każdej sytuacji mogą liczyć na sztab trenerski, który stoi za nimi murem i wspiera w każdej sytuacji.

– Zawsze powtarzam, że siatkówka to nie jest gra indywidualności, tylko tworzy się pewnego rodzaju rodzinę, która ma się wspierać w złych momentach i cieszyć się ze zwycięstwa. Zawsze im powtarzam, że nie ważne czy wygrywamy, czy nie, ja jestem z nich bardzo dumna, bo wiem ile pracy włożyły w treningi i że zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie – mówi Iwona Kosiorowska.

fot. SMS Ostrowiec Świętokrzyski


Ostrowiecką szkołę mistrzostwa sportowego, a także przygotowanie kadetek z SMS w Ostrowcu Św. chwalą trenerzy z Wrocławia i Bielska-Białej.

–  Opinie trenerów z Wrocławia i z Bielska  mogą tylko cieszyć. W czasie turnieju powiedzieli, że bardzo się obawiali spotkań z nami. To tylko świadczy o tym, że jesteśmy postrzegani, jako bardzo dobra szkoła i mamy fajny zespół i fajne zawodniczki – potwierdza trenerka SMS KSZO Ostrowiec Św.

Podkreśla, że wyróżniającą się zawodniczką turnieju była Oliwia Błaszczyk, która zaczyna swój debiut w LSK.

– Będzie chodziła na treningi, a za całokształt i postawę na turnieju wyróżniłabym cały zespół nie tylko te dziewczyny, które były w składzie, ale również te, które pomagały w obsłudze całego turnieju – powiedziała Iwona Kosiorowska.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Koronawirus: Ministerstwo Zdrowia zmienia sposób raportowania! Na terenie województwa świętokrzyskiego 359 nowych zakażeń!

FAKTY

Zaginął Marek Rzeszowski! Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach!

FAKTY

Hubert Żądło: Wskaźniki finansowe mamy unormowane. Ten rok dla budżetu gminy Bałtów zakończymy z ponad milionową nadwyżką finansową!

FAKTY

Świętokrzyskie w czołówce! 70 milionów euro na „covidowe” wsparcie firm!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this