Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Każdy powinien zrobić rachunek sumienia!

Dziś w Kolegiacie Św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się Msza św. w intencji m.in.: tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Samorządowcy, przedstawiciele lokalnych władz i instytucji, a także mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego uczcili pamięć prezydenta.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To była inicjatywa wypływająca od radnych z całego powiatu ostrowieckiego – tak potrzebę organizacji Mszy św. w intencji Pawła Adamowicza tłumaczył Andrzej Jabłoński, wicestarosta powiatu ostrowieckiego. – Chcieliśmy w ten sposób uczcić pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza, wyrazić pewną solidarność, polegająca na tym, że jesteśmy w takich sytuacjach wszyscy razem. Być może taka chwila refleksji, zastanowienia, wspólnego spojrzenia na sprawę, jest dla nas wszystkich również niezwykle ważna. Ważna w naszych działaniach, postępowaniach, we wszystkich sytuacjach, z którymi mamy na co dzień do czynienia – mówił wicestarosta.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podobnego zdania był zapytany przez nas Robert Minkina, radny powiatowy:

– Jesteśmy jedną rodziną samorządową. Każdy powinien zrobić rachunek sumienia. Nie ma ludzi bez winy – podsumował.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przypomnijmy, że Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem w niedzielę, 13 stycznia, na scenie 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na miejscu był reanimowany, potem w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. W poniedziałek, 14 stycznia lekarze poinformowali o jego śmierci.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this