Znajdź nas na

FAKTY

KGP: 19 tys. mandatów za niezasłanianie nosa i ust wz. z Covid-19!

Ostatniej doby na kwarantannie przebywało 838 policjantów – poinformował w niedzielę PAP sierż. szt. Mariusz Kurczyk z Komendy Głównej Policji. Dodał, że od początku pandemii policjanci wystawili 19 tys. mandatów osobom, które nie zasłaniały nosa i ust w miejscach, gdzie jest taki obowiązek.

Łódź, 04.08.2020. Koronawirus w Polsce. Łódzcy policjanci przy wsparciu kontrolerów MPK Łódź rozpoczynają cykliczne kontrole noszenia maseczek w pojazdach, 4 bm. Wielu pasażerów komunikacji miejskiej lekceważy obowiązek noszenia maseczek w tramwajach i autobusach. (olm) PAP/Grzegorz Michałowski

Jak podał Kurczyk, w sumie „od początku epidemii funkcjonariusze wykonali ponad 3,6 mln działań w związku ze zwalczaniem koronawirusa”.

Powiedział też, że policjanci od początku pandemii ukarali 19 tys. osób mandatem w związku z nieprzestrzeganiem obowiązku zasłaniania nosa i ust. „161 tys. osób zostało pouczonych, a w 7300 przypadkach skierowaliśmy wniosek do sądu” – poinformował.

Zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi Inspektor Sanitarny może wymierzyć karę w wysokości od 5 tys. zł do 30 tys. zł za niezakrywanie nosa i ust w miejscach, gdzie to obowiązkowe.(PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this