Znajdź nas na

FAKTY

Kiedy kierowcy pojadą nowym mostem na Alei 3 Maja? O postęp prac zapytaliśmy w Mota-Engil!

Prace rozbiórkowe dróg i ulic na zamkniętych odcinkach, kontynuacja robót drogowych przy ulicy Mieczysława Radwana i na Alei 3 Maja, a także rozbiórka mostu imienia Księdza Infułata Marcina Popiela na rzece Kamiennej – tak wygląda aktualny stan prac w ciągu przebudowywanej drogi wojewódzkiej nr 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mieszkańcy Ostrowca Świętokrzyskiego zdążyli już przyzwyczaić się do trwającego remonty przebiegającej przez miasto drogi 754. 

– „Nowe ulice będą i to się chwali. Remont minie i nikt nie będzie o tych trudnościach pamiętał. A widać że roboty mają dużo, a uwijają się sprawnie”; „Remont idzie bardzo sprawnie. W urzędzie miasta powinni podpatrywać jak prawidłowo wykonywać tak dużą inwestycje”; „Nie budują źle,budują jeszcze gorzej, trza na coś narzekać bo niektórym byłoby nudno,a tak to mają o czym pisać,a że głupoty to inna sprawa.mieszkam przy Radwana i bardzo się cieszę że ta droga jest nareszcie budowana”; „Firma pracuje sprawnie, nawet w sobotę też” – to tylko niektóre z opinii internautów, dotyczące trwającego remontu.

Mota Engil Central Europe  (wykonawcę inwestycji) zapytaliśmy o to na jakim etapie są prace w obrębie przebudowywanych ulic i na kiedy zaplanowano oddanie do użytku nowego mostu na rzece Kamiennej.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Po zakończeniu frezowania nawierzchni na moście oraz usunięciu kolizji sieciowych przystąpiliśmy do właściwych robót rozbiórkowych obiektu mostowego. Prace te potrwają przez około 4 tygodnie, przy ich wykonaniu użyty będzie standardowy sprzęt budowlany. Most może zostać otwarty po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, co nastąpi prawdopodobnie w IV kwartale 2024 r. – wyjaśnia Tomasz Banaś z Mota Engil Central Europe.

Dodaje, że aktualnie prowadzone są prace rozbiórkowe w zakresie dróg i ulic na zamkniętych odcinkach.

–  Kontynuujemy roboty przy ul. Radwana i Al. 3 Maja. W tych miejscach wykonujemy prace ziemne, konstrukcje nawierzchni oraz roboty brukarskie. W kolejnym etapie wykonywane będą tam wyższe warstwy konstrukcyjne, w tym bitumiczne – podsumowuje.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info
Most na rzece Kamiennej w Ostrowcu Św.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this