Znajdź nas na

FAKTY

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość! Rozpoczął się remont ulicy Siennieńskiej!

Kolejna z dróg w Ostrowcu Świętokrzyskim zyska nową jakość dzięki wsparciu rządowemu w ramach Funduszy Dróg Samorządowych. Mowa o ulicy Siennieńskiej, której remont rozpoczął się w tym tygodniu. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia, a także na bieżąco śledzić objazdy. Pogoda sprzyja pracom budowlanym i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jak deklaruje Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Ostrowcu Św., remont powinien zakończyć się jeszcze w tym roku, a nie jak planowano wcześniej – w marcu 2021 r.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Łącznie z Funduszu Dróg Samorządowych w tym roku w Ostrowcu Świętokrzyskim wybudowanych bądź rozbudowanych zostanie siedem dróg, których łączna wartość wyniesie blisko 35 milionów złotych, przy ponad 19 milionach wsparcia rządowego. Wśród remontowanych dróg znalazły się: budowa drogi gminnej na przedłużeniu ulicy Rzeczki – etap II, od ulicy Jerzego Milewskiego, do skrzyżowania z ulicą Bałtowską i Samsonowicza; budowa otwarcia komunikacyjnego terenów inwestycyjnych wraz z przebudową dróg wewnętrznych; rozbudowa publicznej drogi gminnej: ulica Miodowa, na odcinku od ulicy Iłżeckiej do ulicy Zwierzynieckiej; budowa łącznika pomiędzy nowo projektowanym przedłużeniem ulicy Furmańskiej i ulicy Denkowskiej, rozbudowa publicznej drogi gminnej Nowe Piaski, a także remont dróg gminnych: ulicy Siennieńskiej, ulicy Okólnej oraz ulicy Jana Głogowskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Ulica Siennieńska to jedna z częściej wybieranych przez kierowców dróg, dla wielu zmotoryzowanych jest też skrótem z Rynku na ulicę Polną. Teraz będą musieli przygotować się na utrudnienia i korzystać z innych możliwości dojazdu. 

– Przede wszystkim to, żeby wykonać remont, a on będzie gruntowny, musimy wprowadzić ograniczenia w przemieszczaniu się pojazdów. To zostało już zrobione na tym pierwszym fragmencie drogi, od którego rozpoczynamy remont. To jest odcinek od ulicy Czerwonego Krzyża, do mniej więcej wjazdu do Ostrowieckiego Browaru Kultury. Zamknięcie jest połówkowe, więc nie zamykamy całkowicie tego przejazdu. Wszystko po to, żeby mieszkańcy, którzy mają tutaj swoje posesje, jak i Ci, którzy prowadzą jakąś działalność, mogli do swoich posesji dojechać. Tak będzie to wyglądało na całej długości ulicy Siennieńskiej, a także fragmencie ulicy Okólnej – wyjaśnia Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Dodaje także, że pogoda sprzyja pracom drogowym, a remont powinien zakończyć się nie w marcu 2021 roku, jak początkowo planowano, a pod koniec grudnia 2020 r. 

Remont odcinka od ul. Czerwonego Krzyża do skrzyżowania z ulicą Polną potrwa około 2, 3 tygodni. 

– Mam nadzieję, że  w przeciągu dwóch, trzech tygodni uda się nam zdemontować tę starą nawierzchnię  w tym również chodnik i otworzyć to tak, żeby można było przejść na drugą stronę z pracami – dodaje prezes MPRD. 

Wartość całego kontraktu (remont ulicy Głogowskiego, Siennieńskiej, Okólnej) to ok. 4 600 000 zł. Część robót wykonana została w ubiegłym roku. 

– Chcę też przeprosić za utrudnienia w ruchu, bo połowa jezdni jest wyłączona z komunikacji. Jestem przekonany, że siły MPRD i pogoda na tyle będa sprzyjały, że ta uciążliwość będzie jak najkrótsza, a remont na tym odcinku będzie przebiegał bardzo szybko i sprawnie – wyjaśniał Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Św. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info


Dodał także, że to nie jedyne planowane w mieście remonty, a gmina Ostrowiec Św. wsparła także powiat środkami na remont Alei Jana Pawła II. 

Na Siennieńskiej wykonane zostaną: nowa nawierzchnia, nowa podbudowa, remont kanalizacji deszczowej, remont oświetlenia i chodników. 

– To będzie taka reprezentacyjna ulica  w mieście. Powinna być kompatybilna z obiektem Ostrowieckiego Browaru Kultury. Zmienia się cały układ tej dzielnicy – mówił prezydent  dodał też, że nie jest zwolennikiem pełnego otwarcia ruchu na ulicy Siennieńskiej, a tylko umożliwienia przejazdu pojazdom uprzywilejowanym.  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this