Znajdź nas na

REKLAMA

Klienci Farmy Świętokrzyskiej posadzili 100 drzew!

Dwa zdrowe 10-metrowe drzewa produkują rocznie tyle tlenu, ile wynosi zapotrzebowanie jednej osoby, 60-letnia sosna pokryje potrzeby 3-osobowej grupy, a hektar lasu aż 45 ludzi – wynika z analizy kanadyjskiej Narodowej Agencji Środowiska. Ekologiczna żywność i troska o środowisko idą w parze, dlatego Farma Świętokrzyska zainicjowała akcję społeczną, która pozwalają jej klientom zwiększyć pozytywny wpływ ich wyborów na naturę. Do końca wakacji do wszystkich zakupów w sklepie internetowym biozfarmy.pl za co najmniej 500 zł sadzone jest drzewo. Łącznie klienci Farmy Świętokrzyskiej posadzili już 100 drzew, głównie brzóz, w miejscowości Stoki niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego.

Źródło: Farma Świętokrzyska

– Z naszych badań wynika, że jedna piąta konsumentów wybierających żywność ekologiczną motywuje to ochroną środowiska. Działania dla natury są ważne tak samo dla nas jak i dla naszych klientów. Wspólnie z nimi podjęliśmy się sadzenia drzew, bo to nie tylko zwiększa obecność tlenu w środowisku, ale również sprzyja rewitalizacji gleby, pozwala lepiej zatrzymywać wodę w ziemi i zapobiegać suszy. To nasza kolejna cegiełka, poza ekologiczną produkcją żywności, by wspierać klimat i naturę – mówi Łukasz Gębka, Prezes Farmy Świętokrzyskiej.

Akcja sadzenia drzew prowadzona przez Farmę Świętokrzyską trwa do końca wakacji, czyli do 31 sierpnia br. Drzewo jest sadzone do każdych zakupów, których kwota przekracza 500 zł, a nagrodzeni nim klienci otrzymują specjalny elektroniczny certyfikat. Dotychczas zasadzonych zostało 100 drzew, głównie brzóz, w województwie świętokrzyskim w miejscowości Stoki niedaleko Borii i Ostrowca Świętokrzyskiego. Dodatkowo, klienci Farmy Świętokrzyskiej mają obecnie możliwość skorzystania z 20-proc. rabatu na zakupy w sklepie internetowym, w związku z obchodami 20-lecia działalności firmy na polskim rynku.

Źródło: Farma Świętokrzyska

***

Farma Świętokrzyska to jedna z największych polskich firm oferujących ekologiczne warzywa, owoce oraz przetwory, prowadząca certyfikowane ekologiczne gospodarstwo rolne. Firma, która powstała w 2002 roku, aktualnie na 370 hektarach uprawia ponad 30 rodzajów ekologicznych warzyw i owoców. We własnej przetwórni produkuje obecnie ponad 70 produktów bio, bazujących na zdrowych, autorskich recepturach. Farma Świętokrzyska współpracuje zarówno z dużymi sieciami handlowymi, jak i odbiorcami hurtowymi i detalicznymi. Swoje produkty oferuje również we własnym sklepie internetowym BIOzFarmy.pl.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this