Znajdź nas na

FAKTY

Kobieta, która zaatakowała nożem na jednej ze skarżyskich ulic, usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa!

Usiłowanie zabójstwa to zarzut jaki usłyszała 39-letnia mieszkanka Skarżyska-Kamiennej. Kobieta w poniedziałek (9 stycznia) raniła nożem 49-letniego mężczyznę. W piątek (13 stycznia) sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanej trzymiesięczny areszt. Kobiecie może grozić nawet dożywocie.

fot. Świętokrzyska Policja

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (9 stycznia), po godzinie 18.oo.  Do dyżurnego jednostki Policji wpłynęło zgłoszenie, że na ulicy Cypriana Norwida został raniony nożem 49-letni mieszkaniec miasta. Z obrażeniami pleców trafił do szpitala. Wstępne ustalenia wskazują na to, że gdy szedł chodnikiem razem z kolegą, ktoś do nich podbiegł, zadał mu dwa ciosy w plecy i uciekł. Życie 49-latka na szczęście nie było zagrożone. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy we wtorek zatrzymali 39-letnią znajomą ranionego mężczyzny. Kobieta była nietrzeźwa, twierdziła, że nic nie wie w powyższej sprawie. Po wytrzeźwieniu została przesłuchana. Przyznała, że przez pewien okres zamieszkiwała z pokrzywdzonym u ich wspólnego kolegi. W poniedziałek jednak doszło między nimi do nieporozumienia, w następstwie czego ugodziła niedawnego współlokatora w plecy. Policjanci zabezpieczyli nóż, którym sprawczyni najprawdopodobniej posługiwała się podczas zdarzenia.

Kobieta usłyszała w prokuraturze zarzut usiłowania zabójstwa. W piątkowe przedpołudnie została doprowadzona do Sądu Rejonowego w Skarżysku-Kamiennej, gdzie został wobec niej orzeczony  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnienie tego rodzaju przestępstwo podejrzanej grozić może nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this