Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejna stołówka z gminy Kunów doczeka się remontu! Pomogą środki z rządowego programu!

Gmina Kunów, w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”, otrzyma środki na modernizację kolejnej szkolnej stołówki. Tym razem w nowoczesny sprzęt doposażona zostanie Publiczna Szkoła Podstawowa imienia Antoniego Hedy „Szarego” przy ulicy Fabrycznej w Kunowie. – To nie pierwsze środki rządowe, jakie na ten cel otrzymaliśmy. W ubiegłym roku do użytku oddawaliśmy stołówkę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku. Cieszymy się, bo to kolejna inwestycja w dzieci, a jak wiadomo, to najlepsza z inwestycji – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie. Z nowej stołówki skorzysta około 200 uczniów.

Zdjęcie ilustracyjne

80 tysięcy złotych, tyle pozyskała gmina Kunów w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na doposażenie i poprawę jakości istniejącej stołówki w Szkole Podstawowej imienia Antoniego Hedy „Szarego” przy ulicy Fabrycznej w Kunowie.  

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie przypomina, że to nie pierwsze środki, jakie udało się pozyskać, aby podnieść jakość wydawanych dzieciom posiłków.  We wrześniu ubiegłego roku nowoczesną stołówkę otrzymały dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janiku. Dofinansowanie przeznaczone zostało na remont części jadalnej, z wyposażeniem: nowe stoliki i krzesełka, odmalowanie ścian.  Część kuchenną doposażono w obieraczkę do ziemniaków z basenem przygotowującym warzywa, kuchenkę gazową, chłodziarkę, zamrażarkę, meble gastronomiczne, zmywarkę do naczyń z wyparzarką.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy Kunów.
Fot. Łukasz Grudniewski /naOSTRO.info

– Tym razem otrzymaliśmy także maksymalne dofinansowanie. Chcemy wykorzystać je na remont stołówki i kuchni, dokupić nowoczesne urządzenia. Co ważne, chcemy też zrezygnować z cateringu w szkole w Wymysłowie. Zakupimy specjalne pojemniki, w których będzie można przewozić ciepłe, pełnowartościowe, zdrowe posiłki, ugotowane w szkole w Kunowie do placówki w Wymysłowie. Chcemy także uczniom z tamtej szkoły  zapewnić smaczne i zdrowe wyżywienie  – tłumaczy Lech Łodej.  

Aleksandra Bernaciak, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i Gminy Kunów, która jest autorką  wysoko ocenionego przez kuratorium i ministerstwo projektu na remont stołówki,  przypomina, że przy ulicy Fabrycznej z wyżywienia korzysta około 200 uczniów. 

Aleksandra Bernaciak, kierownik Referatu Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

– Ta stołówka wymagała już remontu. Została bowiem  przygotowana i dostosowana na potrzeby ówczesnego gimnazjum. Ma już swoje lata. W ramach programu będziemy mogli zakupić wyposażenie do stołówki oraz przeprowadzić jej remont. Zakupione zostaną stoliki, wyposażenie kuchni, w oknach zamontujemy rolety i wertikale, odświeżone i pomalowane zostaną ściany. Dzięki zakupionym sprzętom będzie można także dożywiać dzieci z Wymysłowa – podsumowuje Aleksandra Bernaciak. 

Remont przeprowadzony zostanie  jeszcze w tym roku.

O nowej stołówce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Janiku pisaliśmy tutaj:


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this