Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejne pieniądze rządowe dla Ostrowca Św., Bałtowa i Waśniowa!

Kolejne rządowe pieniądze w ramach Funduszu Dróg Samorządowych trafią do trzech gmin z powiatu ostrowieckiego. W środę, 17 kwietnia Agata Wojtyszek, Wojewoda Świętokrzyski, zatwierdziła ostateczną listę zadań rekomendowanych do dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych z naboru od 1 do 15 września 2018 r. Zyskają gmina Ostrowiec Świętokrzyski, gmina Bałtów i gmina Waśniów.

fot. Czytelnik

Fundusz Dróg Samorządowych, którego budżet na lata 2019-2028 wynosi 36 mld zł, zakłada dofinansowywanie remontów, budowy i modernizacji dróg gminnych i powiatowych oraz budowę mostów w ciągach dróg wojewódzkich. Projekty, które otrzymały rządowe wsparcie pochodzą z ubiegłorocznych, wrześniowych naborów. Kolejne inwestycje poznamy w połowie maja.

– Są to projekty, które zostały złożone w naborze wrześniowym ubiegłego roku. Zostały ocenione pozytywnie, a lista tych miejsc została przekazana do premiera i przez niego zaakceptowana – tłumaczy wybór trzech inwestycji z powiatu ostrowieckiego Sławomir Pastuszka kierownik Wydział Rozwoju i Infrastruktury Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

I tak gmina Ostrowiec Świętokrzyski otrzymała 3 013 483,00 na budowę drogi gminnej na przedłużeniu ul. Rzeczki od ulicy Siennieńskiej, do skrzyżowania z ulicą J. Milewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim, etap I. Gmina Bałtów – 905 703,00 na przebudowę drogi gminnej Bałtów-Pałac, a także gmina Waśniów – 316 872,00 na remont drogi Witosławice przez wieś.

Czym jest Fundusz Dróg Samorządowych?

– Jest programem rządowym, który stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli. Zadania realizowane są na drogach gminnych, powiatowych, ale i wojewódzkich rezultatem tego zwiększa się bezpieczeństwo ruchu drogowego, bezpieczeństwo pieszych, podnosi się funkcjonalność dróg. Zwiększa się także dostępność transportową, a także atrakcyjność terenów które te drogi łączą – tłumaczy Sławomir Pastuszka.


Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this