Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejne środki finansowe trafią do ostrowieckiego szpitala! Na co zostaną wykorzystane?

Kolejne środki finansowe trafią do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Św. Przeznaczone zostaną na przeprowadzenie modernizacji sieci tlenowej Dofinansowanie pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla województwa świętokrzyskiego.

Zbigniew Koniusz, Wojewoda Świętokrzyski  podpisał z 8 podmiotami leczniczymi umowy na realizację inwestycji strategicznych w tych placówkach. Pieniądze pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Są to ostatnie umowy realizowane z tego programu.

– Kończymy i zamykamy funkcjonowanie programu i wsparcia dla szpitali w dobie covidu. Koronawirus przechodzi do historii, dofinansowania przekazywane na ten cel również zostają już zakończone. Wiem, że były dobrze wykorzystane i zwracają się wielokrotnie – mówił  podczas podpisywania umów ze szpitalami Zbigniew Koniusz.

Umowy zostały podpisane z 8 podmiotami leczniczymi na realizację inwestycji strategicznych, wśród nich znalazł się ostrowiecki szpital. Za 133 707 zł Zakład Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzi modernizację sieci tlenowej.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała w Czerwonej Górze otrzymał 372 600,00 złotych na  zakup kompatybilnej elektrycznej tomografii impedancyjnej wraz z respiratorem.

fot. Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach doposaży swoją placówkę w tomograf komputerowy. Na ten cel otrzymał 3 500 000,00 złotych.

Modernizację budynku Oddziału Chorób Zakaźnych w celu dostosowania zgodnie z wymogami sanitarno-epidemiologicznymi  w związku z COVID-19 za kwotę 1 447 815,00 zł przeprowadzi Zespół Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.

Szpital w Końskich za pół miliona złotych zakupi 5 łóżek anestezjologicznych.

Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach otrzymał dofinasowanie na 2 inwestycje na łączną kwotę- 2 831 878,00 złotych. Placówka przeprowadzi modernizację sali porodowej i remont oddziału chirurgii ogólnej. Zespół Opieki Zdrowotnej w Pińczowie kupi sterylizator parowy i plazmowy. Na ten cel placówka otrzymała 510 000,00 złotych.

ZOZ w Ostrowcu Św.
fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Szpital Powiatowy im. Jana Pawła II we Włoszczowie dostał 510 000,00 złotych i pieniądze zostaną przeznaczone na zakup defibrylatora i sterylizatora parowego oraz urządzenia do kompresji klatki piersiowej.

Ministerstwo Zdrowia w 2022 r. w ramach wsparcia inwestycji strategicznych w podmiotach leczniczych przekazało z Funduszu Przeciwdziałania COVID – 19 dla województwa świętokrzyskiego łącznie kwotę 18 676 000,00 zł.

W ramach tej kwoty przeznaczono już środki na modernizację i rozbudowę instalacji tlenowych w wysokości ponad 4 milionów złotych.

W całym kraju rozdysponowano środki blisko na kwotę ponad 580 mln złotych.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this