Znajdź nas na

FAKTY

Kolejne środki z budżetu państwa i kasa unijna dla Ostrowca Św.! Będzie modernizacja m.in. budynku kina Etiuda!

6,4 mln zł dofinansowania ze środków unijnych i budżetu państwa otrzyma gmina Ostrowiec Św. m.in na modernizację siedziby Urzędu Miasta i budynku Kina Etiuda. Umowy, w obecności wicemarszałków: Renaty Janik i Marka Bogusławskiego podpisał Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego. – Dzisiaj podpisujemy z kolejnymi świętokrzyskimi samorządami oraz z szefem Chorągwi Kieleckiej ZHP umowy, dzięki którym uda się w wielu miejscowościach przeprowadzić zadania związane z ochroną środowiska i oszczędnościami energetycznymi – mówił marszałek Andrzej Bętkowski. Łączna kwota dofinansowania pochodząca ze środków unijnych oraz budżetu państwa dla pięciu beneficjentów to blisko 17 mln zł.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

To już kolejne środki unijne, a także te pochodzące z budżetu państwa, które zasilą budżet Ostrowca Świętokrzyskiego. Dzięki tym środkom zmodernizowane zostaną siedziby: Urzędu Miasta, Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań” oraz Kina Etiuda o łącznej powierzchni użytkowej ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych.  Prace związane z projektem będą polegały m.in. na modernizacji instalacji centralnego ogrzewania, dociepleniu dachu i ścian zewnętrznych, wprowadzeniu odzysku ciepła z wentylacji, wymianie okien i drzwi, kolektorów słonecznych oraz modernizacji oświetlenia na energooszczędne.

– Dziękuję panu marszałkowi, że widzi potrzeby Ostrowca Świętokrzyskiego, jest otwarty na potrzeby Ostrowca Świętokrzyskiego, nasze miasto może liczyć na wsparcie środkami pochodzącymi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Urząd Marszałkowski wspiera nie tylko inwestycje, ale też działania tzw. miękkie. Z tych środków korzysta tak samo miasto, jak i powiat ostrowiecki, który realizuje projekty dla osób objętych pomocą społeczną m.in. realizuję je Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie – komentuje Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.  

Cztery pozostałe gminy, które otrzymają wsparcie ze środków unijnych i budżetu państwa, a które złożyły do Urzędu Marszałkowskiego projekty związane z termomodernizacją obiektów użyteczności publicznej i rewitalizacją centrum miejscowości, to samorządy:  Jędrzejowa, Skarżyska-Kamiennej, Kluczewska oraz Chorągiew Kielecka Związku Harcerstwa Polskiego. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this