Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kolejne Unijne środki na żłobki, klub seniora i świetlice środowiskowe! Zyska także Ostrowiec Świętokrzyski!

240 mieszkańców regionu skorzysta z kolejnych czterech projektów społecznych, które otrzymały łącznie ponad 3, 4 mln zł unijnego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Pieniądze będą przeznaczone na stworzenie miejsc w żłobkach dla dzieci ze Starachowic i z gminy Górno, nowej świetlicy środowiskowej w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz rozszerzenie oferty klubu seniora w gminie Słupia koło Jędrzejowa. Umowy z beneficjentami podpisali wicemarszałek Renata Janik i członek Zarządu Województwa Mariusz Gosek.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Stowarzyszenie Bezpieczny Dom otrzymało ponad 365 tys. zł na utworzenie w Ostrowcu Świętokrzyskim świetlicy „Bezpieczny Kąt” (przy całkowitej wartości projekty prawie 397 tys. zł). W ciągu 2 lat 30 dzieci w wieku szkolnym znajdzie tu pomoc w postaci indywidualnej terapii pedagogicznej, ale będą również dla nich m. in. zajęcia językowe, komputerowe, wyjścia do kina, na basen, jazda konna oraz pomoc w odrabianiu lekcji.

– Od ośmiu lat działamy na terenie miasta Kielce, teraz możemy rozszerzyć działalność o świetlicę wspomagającą wychowanie dzieci w Ostrowcu Świętokrzyskim. Widzimy duże zapotrzebowanie na taką pomoc na terenie Ostrowca Św., a praca w małym, lokalnym środowisku, którego potrzeby znamy, przynosi najlepsze efekty – mówi Anita Majkowska, prezes Stowarzyszenia Bezpieczny Dom.


Dzięki projektowi Klubu Malucha „Re-Re-Kum-Kum” ze Starachowic przez rok dofinansowane będą opłaty za pobyt w żłobku dla 60 dzieci. Dzięki temu ich mamom łatwiej będzie odnaleźć się na rynku pracy. Projekt będzie realizowany od września przyszłego roku. Wartość projektu to 585 tys. zł przy dofinansowaniu w kwocie 441 tys. zł.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Zapotrzebowanie na takie na opiekę nad dziećmi do lat 3. Jest sporo dużych firm, wiele osób przeprowadza się z innych miast w Polsce, by pracować w Starachowicach. Dla mam taka pomoc jest dużym wsparciem – mówi Karolina Stępkowska z Klubu Malucha „Re-Re-Kum-Kum” w Starachowicach.

Również projekt gminy Górno dotyczy organizacji opieki żłobkowej. Dzięki uruchomieniu żłobka w Cedzynie 50 rodziców będzie miało szansę wrócić do pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka. Wartość projektu przewidzianego na 2 lata to ponad 1 mln 800 tys. zł, przy unijnym dofinansowaniu kwotą ponad 1,5 mln zł.

Jak poinformowała wicemarszałek województwa, projekty „żłobkowe” dofinansowano z Poddziałania 8.1.1. „Zwiększenie dostępu do opieki nad dziećmi do lat 3” RPOWŚ 2014-2020. Natomiast z poddziałania 9.2.1. „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych” utworzona zostanie nowa świetlica w Ostrowcu Świętokrzyskim i zorganizowane dodatkowe miejsca w gminnym Klubie Seniora w Słupi, powiat jędrzejowski.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– To kolejne bardzo wartościowe projekty. Środki z Europejskiego Funduszu Społecznego są dobrze wykorzystywane w naszym województwie, z korzyścią dla lokalnych społeczności – podkreśla wicemarszałek Renata Janik.

Natomiast w istniejącym Klubie Seniora w gminie Słupia w powiecie jędrzejowskim w trakcie trzyletniego projektu zaplanowano utworzenie dodatkowych 22 miejsc dla osób starszych. Z klubu od stycznia będzie korzystać łącznie 100 seniorów. Przewidziano zajęcia gimnastyczne, artystyczne, rękodzielnicze, kulinarne, florystyczne i szachowe. By dostosować klub do większej liczby uczestników, zostanie przeprowadzony remont. Ponadto gmina zakupi samochód przeznaczony do transportu osób starszych do placówki. Wartość projektu to prawie 1 mln 200 tys. zł, przy dofinansowaniu blisko 1 mln 100 tys.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Radni ostrowieckiego PiS-u: Powiat ma 18 mln na koncie? Niech choć połowę przekaże na ostrowiecki szpital!

FAKTY

Są kolejni zakażeni koronawirusem w województwie świętokrzyskim! Wśród nich mężczyzna z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kolejne sześć przypadków koronawirusa w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

62-letni mieszkaniec Ostrowca Św. nie przestrzegał kwarantanny domowej! Teraz grożą mu surowe konsekwencje!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this