Znajdź nas na

FAKTY

Kolejny transport z pomocą trafi do Ukrainy!

50 apteczek medycznych, blisko 5 palet posiłków w słoikach oraz 2 palety makaronu – dziś z Kielc wyruszy transport dla mieszkańców Winnicy w Ukrainie. Z budżetu województwa świętokrzyskiego zostały zakupione niezbędne rzeczy, które przekazali dziś przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Marek Jońca.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– W tych czasach naszym przyjaciołom w Ukrainie brakuje wszystkiego. To dalszy ciąg naszej pomocy dla sąsiadów w potrzebie. W ramach części pieniędzy, które Sejmik Województwa Świętokrzyskiego przeznaczył na pomoc obywatelom Ukrainy w kwocie 1 mln złotych zakupiono specjalistyczne apteczki oraz żywność, które w najbliższych dniach dotrą do Winnicy. To nie koniec naszej pomocy. Kolejne transporty z potrzebnymi rzeczami będą przez nas przygotowywane – mówi przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś.

Andrzej Pruś, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

To już kolejny nasz transport z pomocą dla obywateli Ukrainy. Do tej pory przekazano rzeczy w sumie za kwotę blisko 330 tys. zł. Niedawno przekazaliśmy dostawczy samochód-chłodnię marki Renault przedstawicielom władz miasta Busk w obwodzie lwowskim na Ukrainie. Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków, zatwierdzonych przez Sejmik Województwa Świętokrzyskiego jako pomoc dla mieszkańców Ukrainy z obwodów lwowskiego i winnickiego.

Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Do szpitala w ukraińskim Korostyszewie w Obwodzie Żytomierskim trafiły także od nas niezbędne środki czystości, maseczki, preparaty do dezynfekcji. Samorząd województwa świętokrzyskiego zakupił również materiały pierwszej potrzeby w tym: śpiwory, koce – folię termiczną, namioty, środki higieniczne, opatrunki, racje żywnościowe o długim terminie przydatności.  Transport ten przekazano dla  służb obrony terytorialnej i organizacji humanitarnych na terenie obwodu winnickiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this