Znajdź nas na

SPORT

Kolejny wielki sukces siatkarek SMS Ostrowiec Św.!

14 zespołów siatkarskich z całej Polski, wyłonionych w wyniku eliminacji wojewódzkich, a wśród nich reprezentująca województwo świętokrzyskie drużyna z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu Św. Rywalizacja w Wieliczce stała na wysokim poziomie. Zawodniczki SMS Ostrowiec Św. wywalczyły najlepsze miejsce w historii swoich występów w tych zawodach!

Źródło: SMS Ostrowiec Świętokrzyski

To już X Licealiada zorganizowana w hali sportowej solnego miasta w Wieliczce. Impreza odbywała się w dniach 10-12 czerwca. Ten turniej w randze Mistrzostw Polski w piłce siatkowej dziewcząt przyciągnął aż 14 drużyn. Ostrowiecki SMS wyłoniony w wojewódzkich eliminacjach reprezentował województwo świętokrzyskie.

Rozgrywki odbywały się dwuetapowo. W rywalizacji grupowej siatkarki SMS Ostrowiec Św. rozegrały następujące spotkania, zajmując drugie miejsce w grupie i awansując do kolejnego etapu mistrzostw: SMS Ostrowiec – Wieliczka 1:2 22:25, 25:19, 21:23, SMS Ostrowiec – Kalisz 0:2 23:25, 15:25, SMS Ostrowiec – Rumia 2:0 25:23, 25:22.

W spotkaniu o awans do finałowej czwórki, po pasjonujący meczu, SMS Ostrowiec Św. uległ zespołowi MKS Dąbrowa 0:2 21:25,23:25.

– Kolejne spotkanie o prawo gry o V miejsce rozegraliśmy z drużyną Malborka. Nasze dziewczyny zagrały najlepsze spotkanie w turnieju i wygrały 2:0 25:18,25:18 i w kolejnym spotkaniu pokonały zespół z Braniewa 2:1 25:19, 22:25, 15:5, kończąc zawody na piątym miejscu – komentuje Rafał Dytkowski trener SMS Ostrowiec Św.

Licealiadę 2019 SMS Ostrowiec Św. zakończy na piątym miejscu, co daje drużynie z Ostrowca Św. najlepszy w historii tych rozgrywek, wynik. Najlepszą atakującą turnieju została wybrana zawodniczka SMS – Oliwia Błaszczyk.

Ten bardzo dobry turniej w wykonaniu SMS Ostrowiec Św rozegrał w składzie: Maja Sobusiak, Natalia Zarosa, Natalia Szymańska, Aneta Kasprowicz, Magdalena Surdy, Katarzyna Gałczyńska, Oliwia Błaszczyk, Daria Chomicz, Zuzia Stachura, Weronika Cuper, Anastazjia Bazyk, Katarzyna Kostucha, Wiktoria Rdzanek, Anfisa Akulich. Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie duet trenerski: Iwona Kosiorowska i Rafał Dytkowski.