Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus nie daje za wygraną! W województwie świętokrzyskim kolejnych siedem zakażeń!

Koronawirus nie daje za wygraną. W województwie świętokrzyskim potwierdzono 7 nowych przypadków zakażenia. Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego poinformowała o śmierci 76-letniego mężczyzny z powiatu pińczowskiego, który przegrał walkę z koronawirusem.

Zdjęcie ilustracyjne

W Polsce odnotowano dziś 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zakażone osoby pochodzą z województw: śląskiego (187), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (7), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), lubelskiego (3), małopolskiego (3), opolskiego (3), pomorskiego (1).

Koronawirus nie omija także naszego województwa. O siedmiu nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia poinformowała dziś (26 maja) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

To: mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, nastolatka z powiatu skarżyskiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku – z powiat starachowickiego, a także starsza kobieta i mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego.

– Z przykrością informujemy o śmierci 21. mieszkańca województwa świętokrzyskiego – to 76-letni mężczyzna z powiatu pińczowskiego – wyjaśnia Ewa Łukomska.

W województwie odnotowano 5 nowych ozdrowień z powiatów: trzy w powiecie ostrowieckim, po jednym w powiecie koneckim i skarżyskim.

W sumie od początku epidemii na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 399 zachorowań na COVID-19, w tym 21 zgonów oraz 244 ozdrowienia.

Jak podała wczoraj (25 maja) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowcu Św. 234 osoby są objęte kwarantanną, 7 znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym. Od początku epidemii hospitalizowane były 32 osoby, 47 miało dodatni wynik SARS-CoV-2, a 14 osób wyzdrowiało.

W szpitalu w Starachowicach przebywało wczoraj 79 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 61 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 13 osób z wynikiem negatywnym,
5 osób oczekiwało na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this