Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus – tragiczny bilans! Zmarło trzydzieści osób, trzy w województwie świętokrzyskim!

O 314 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (18 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. W województwo świętokrzyskim odnotowano 18 nowych przypadków zakażenia. Zmarło trzech mieszkańców województwa – 68-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego, 84-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego. Chorobę pokonał mieszkaniec powiatu sandomierskiego.

To tragiczny dzień pod względem liczby zgonów osób zainfekowanych koronawirusem. Jak podało Ministerstwo Zdrowia z powodu zakażenia zmarło 30 osób. Najmłodsza z nich to 39-letnia kobieta leczona w szpitalu w Raciborzu, najstarsza 97-letnia kobieta hospitalizowana  w Radomsku. 

– Z przykrością informujemy o śmierci trzech mieszkańców województwa – to 68-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego oraz 84-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

O 314 nowych zakażeniach poinformował dziś Resort Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 88, łódzkiego – 75 i mazowieckiego – 44. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To mężczyzna (wiek nieokreślony) z powiatu kieleckiego, kobieta (wiek nieokreślony) z powiatu kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, starszy mężczyzna z powiatu sandomierskiego, chłopiec z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z– powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z– powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego; młody mężczyzna, młoda kobieta, młoda kobieta, mężczyzna w sile wieku, młody mężczyzna. 

W województwie odnotowano także 1 nowe ozdrowienie – to mieszkaniec powiatu sandomierskiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 676 zachorowań na COVID-19, w tym 30 zgonów oraz 375 ozdrowień.

Obecnie:  56 osób jest hospitalizowanych, 2112 osób jest poddanych kwarantannie, 14 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (17 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, spośród 191 osób przebadanych z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, pozytywne wyniki testów w kierunku koronawirusa stwierdzono jak dotąd u 24 osób, w tym 9 pracowników i 15 pensjonariuszy. Spłynęła już ponad połowa wyników.. Hospitalizowanych jest 15 osób – 12 mieszkańców i 3 pracowników (nie wszyscy z powodu koronawirusa).

Wśród osób objętych kwarantanną w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Starachowicach nie stwierdzono ani jednego pozytywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa.

W szpitalu przebywa obecnie 48 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 31 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 12 osób z wynikiem negatywnym, 8 osób oczekuje na wyniki badań.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this