Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus – tragiczny bilans! Zmarło trzydzieści osób, trzy w województwie świętokrzyskim!

O 314 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało dziś (18 czerwca) Ministerstwo Zdrowia. W województwo świętokrzyskim odnotowano 18 nowych przypadków zakażenia. Zmarło trzech mieszkańców województwa – 68-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego, 84-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego. Chorobę pokonał mieszkaniec powiatu sandomierskiego.

To tragiczny dzień pod względem liczby zgonów osób zainfekowanych koronawirusem. Jak podało Ministerstwo Zdrowia z powodu zakażenia zmarło 30 osób. Najmłodsza z nich to 39-letnia kobieta leczona w szpitalu w Raciborzu, najstarsza 97-letnia kobieta hospitalizowana  w Radomsku. 

– Z przykrością informujemy o śmierci trzech mieszkańców województwa – to 68-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego oraz 84-letnia kobieta i 75-letni mężczyzna z powiatu starachowickiego – wyjaśnia Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. 

O 314 nowych zakażeniach poinformował dziś Resort Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 88, łódzkiego – 75 i mazowieckiego – 44. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To mężczyzna (wiek nieokreślony) z powiatu kieleckiego, kobieta (wiek nieokreślony) z powiatu kieleckiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, starszy mężczyzna z powiatu sandomierskiego, chłopiec z powiatu starachowickiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z– powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z– powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, starsza kobieta z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego, kobieta w sile wieku z powiatu starachowickiego; młody mężczyzna, młoda kobieta, młoda kobieta, mężczyzna w sile wieku, młody mężczyzna. 

W województwie odnotowano także 1 nowe ozdrowienie – to mieszkaniec powiatu sandomierskiego. W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 676 zachorowań na COVID-19, w tym 30 zgonów oraz 375 ozdrowień.

Obecnie:  56 osób jest hospitalizowanych, 2112 osób jest poddanych kwarantannie, 14 osób jest pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (17 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, spośród 191 osób przebadanych z Domu Pomocy Społecznej w Starachowicach, pozytywne wyniki testów w kierunku koronawirusa stwierdzono jak dotąd u 24 osób, w tym 9 pracowników i 15 pensjonariuszy. Spłynęła już ponad połowa wyników.. Hospitalizowanych jest 15 osób – 12 mieszkańców i 3 pracowników (nie wszyscy z powodu koronawirusa).

Wśród osób objętych kwarantanną w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej w Starachowicach nie stwierdzono ani jednego pozytywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa.

W szpitalu przebywa obecnie 48 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 31 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 12 osób z wynikiem negatywnym, 8 osób oczekuje na wyniki badań.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Czy w ćmielowskiej spółdzielni mieszkaniowej panuje „zmowa milczenia”?

FAKTY

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

To był akt barbarzyństwa! Miliony pszczół pozbawiono domów!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this