Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 27 nowych zakażeń, w tym dwa z powiatu ostrowieckiego!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 27 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Na długiej liście zakażonych znajdują się 9-miesięczne dziecko i 29-letnia kobieta z powiatu ostrowieckiego. W sumie w ciągu ostatniej doby odnotowano Mamy 759 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 14 osób, w tym 83-letnia kobieta hospitalizowana w szpitalu w Starachowicach.

Grafika: naOSTRO.info

O 759 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województw: mazowieckiego – 140 osób, małopolskiego – 128, wielkopolskiego – 96 osób, śląskiego – 95 osób. Zakażenia odnotowano także na terenie województw: pomorskiego (45), dolnośląskiego (44), podkarpackiego (42), łódzkiego (34), świętokrzyskiego (27), kujawsko-pomorskiego (23), podlaskiego (24), lubelskiego (16), warmińsko-mazurskiego (14), lubuskiego (12), zachodniopomorskiego (11) i opolskiego (8).

– Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 27 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała dziś Marzena Chodakowska z Biura Prasowego Wojewody Świętokrzyskiego. 

To: 19-latek z powiatu pińczowskiego, 60-latka z powiatu buskiego, 68-letni mężczyzna z Kielc, 48-letnia kobieta z Kielc, 53-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego, 55-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 68-letnia kobieta z Kielc, 29-latka z powiatu ostrowieckiego, 9-miesięczne dziecko z powiatu ostrowieckiego, 64-letni mężczyzna z powiatu skarżyskiego, 65-letni mężczyzna z powiatu koneckiego, 31-letnia kobieta z powiatu kieleckiego, 28-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 54-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 15-latek z powiatu koneckiego, 85-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 18-latek z powiatu koneckiego, 4-latka z powiatu koneckiego, 47-latka z powiatu koneckiego, 73-letni mężczyzna z powiatu koneckiego, 95-letni mężczyzna z powiatu koneckiego, 55-latek z powiatu koneckiego, 4-latka z powiatu koneckiego, 58-latek z powiatu koneckiego, 32-letni mężczyzna z powiatu koneckiego, 28-letnia kobieta z powiatu koneckiego, 75-letni mężczyzna z powiatu koneckiego. 

W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 14 osób. Najmłodsza miała 49-lat (kobieta leczona w szpitalu w Ostródzie).  Jak podało Biuro Prasowe Wojewody Świętokrzyskiego zmarła także 83-letniej mieszkanki powiatu skarżyskiego, hospitalizowana  w Starachowicach. 

Ponadto, na terenie województwa świętokrzyskiego potwierdzono 1 ozdrowienie w powiecie sandomierskim.

W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 1407 zachorowań na COVID-19, w tym 50 zgonów oraz 956 ozdrowień.

Obecnie:  40 osób jest hospitalizowanych, 1563 osoby są poddane kwarantannie, 38 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym.

Źródło: PSSE Ostrowiec Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this