Znajdź nas na

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: 9 nowych zakażeń!

Mamy 476 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało dziś (niedziela, 12 września) Ministerstwo Zdrowia. Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 9 nowych zakażeń. Jak w piątek (10 września) poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki w Powiatowym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Starachowicach przebywało 20 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, z czego 6 z nich na łóżkach respiratorowych, w tym jedna osoba pod respiratorem.

Grafika: naOSTRO.info

O 476 nowych zakażeniach poinformował dziś (niedziela, 12 września) resort zdrowia. Zakażone osoby to mieszkańcy województw: mazowieckiego (63), małopolskiego (51), lubelskiego (48), łódzkiego (45), wielkopolskiego (39), podkarpackiego (33), dolnośląskiego (30), śląskiego (29), zachodniopomorskiego (28), podlaskiego (22), kujawsko-pomorskiego (18), pomorskiego (17), opolskiego (14), lubuskiego (12), świętokrzyskiego (9), warmińsko-mazurskiego (5) .

13 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19  nie zmarła żadna osoba. Żadna osoba nie zmarła też z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

– W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów – informuje Ministerstwo Zdrowia. 

Na terenie województwa świętokrzyskiego odnotowano 9 nowych przypadków zakażenia. Są to osoby z powiatów: staszowskiego (1 osoba), sandomierskiego (1 osoba), powiatu kieleckiego (1 osoba), Kielc (2 osoby), powiatu skarżyskiego (3 osoby) i powiatu starachowickiego (1 osoba).   

Jak poprzez swój profil na Fb  poinformował Piotr Babicki, starosta starachowicki. W piątek (10 września) w  szpitalu w Starachowicach przebywało  207 pacjentów, w tym

20 z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, z czego:  6 osób przebywało na łóżkach respiratorowych, w tym 1 osoba – bezpośrednio pod respiratorem.

Liczba zgonów z powodu COVID-19 i COVID-19 z chorobami współistniejącymi, stwierdzonych w szpitalu w Starachowicach od początku trwania epidemii: 173 mieszkańców powiatu 601 mieszkańców innych powiatów.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this