Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie: zmarła jedna osoba, nie ma nowych zakażeń!

– Z przykrością informujemy o śmierci 24. mieszkańca naszego województwa – to 75-letnia kobieta z powiatu starachowickiego – poinformowała dziś (niedziela, 6 czerwca) Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego. W Polsce potwierdzono dziś w sumie 575 nowych zachorowań.

Zdjęcie ilustracyjne

Nie mamy dobrych informacji. Ministerstwo Zdrowia w porannych i wieczornych raportach poinformowało dziś o 575 nowych zakażeniach. Najwięcej zakażonych osób znajduje się na terenie województwa śląskiego – 325 osób (pracownicy KWK Zofiówka i ich rodziny), województwa łódzkiego – 119 osób i mazowieckiego – 36 osób.

– W województwie świętokrzyskim nie stwierdzono dziś nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy Wojewody Świętokrzyskiego.

Są też smutne wiadomości, zmarł 24 mieszkaniec województwa świętokrzyskiego – to 75-letnia kobieta z powiatu starachowickiego.

W sumie na terenie województwa odnotowano 515 przypadków zachorowań na COVID-19, w tym 24 zgony oraz 284 ozdrowienia.

W sumie w Polsce zmarły dziś cztery zakażone osoby. Jak wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia, trzy z nich miały choroby współistniejące.

Na terenie województwa świętokrzyskiego: 88 osób jest hospitalizowanych, 2340 osób jest poddanych kwarantannie, 3 osoby są pod nadzorem epidemiologicznym.

Jak poinformował wczoraj (6 czerwca) Piotr Babicki, starosta starachowicki, w szpitalu w Starachowicach przebywało 82 pacjentów z terenu województwa świętokrzyskiego, w tym: 68 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, 8 osób z wynikiem negatywnym, 6 osób oczekiwało na wynik.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this