Znajdź nas na

FAKTY

Krystian Krasowski: To była Rada Społeczna Szpitala, więc jak odebrać sytuację kiedy wychodzi się w momencie, gdy chcę zadać pytanie?

Jak na swojej oficjalnej stronie poinformowało Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim. W krótkim komunikacie na próżno szukać jednak informacji, że jednym z uczestników spotkania był Krystian Krasowski, prezes Zarządu OMZZ Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia. – Pomimo że zgłaszałem chęć wypowiedzenia sie, zadania pytań – pani Dębniak i pan dyrektor Tumulec musieli wyjść bo mieli inne spotkanie…To była Rada Społeczna dotycząca szpitala, więc jak odebrać sytuację kiedy wychodzi się w momencie, kiedy chcę zadać pytanie – pyta Krystian Krasowski.

Krystian Krasowski, prezes Ogólnopolskiego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej Szpitala, które zwołała Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. W posiedzeniu uczestniczył  Dariusz Tumulec, dyrektor Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim.  

Źródło: strona internetowa Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.

– Podczas posiedzenia podziękowania za pracę w Radzie odebrali członkowie  ubiegłej kadencji. Z grona powołanych uchwałą Rady Powiatu Ostrowieckiego członków Społecznej Rady Szpitala obecnej kadencji,   wybrano wiceprzewodniczącego, którym został Łukasz Witkowski. Obecna Rada w składzie:  przewodnicząca, przedstawiciel starosty – Danuta Barańska, wiceprzewodniczący Łukasz Witkowski,   przedstawiciel wojewody świętokrzyskiego Krzysztof Huszaluk oraz członkowie:  Agnieszka Batóg, Małgorzata Bień, Józef Grabowski, Marcin Jabłoński, Magdalena Klimas, Małgorzata Krysa – Kowal, Mariusz Łata, Krzysztof Ołownia, Włodzimierz Sajda oraz  Paweł Walesic będzie pracowała przez 4 lata. Głównym zadaniem Rady jest opiniowanie wniosków dotyczących planów finansowych  szpitala. Jak informuje przewodniczą Rady Społecznej Szpitala, Danuta Barańska, kolejne posiedzenie planowane jest za dwa tygodnie, a będzie związane z zakupem nowego sprzętu medycznego – czytamy w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Św.

Źródło: FB Krystian Karol Krasowski

Jak poinformował nas Krystian Karol Krasowski, prezes Zarządu Ogólnopolskiego Międzyzakładowego Związku Zawodowego Personelu Pomocniczego w Ochronie Zdrowia również uczestniczył w inauguracyjnym posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala, na które został zaproszony. 

– Obecna była Pani Starosta Marzena Dębniak, oraz niedawno wybrany dyrektor Dariusz Tumulec. Przez dwadzieścia minut Pani Starosta opowiadała o potencjale szpitala, o planach na przyszłość. Odpowiedziała na dwa pytania – jedno ze strony członka rady i drugie przewodniczącego jednej z organizacji związkowej. Pomimo że zgłaszałem chęć wypowiedzenia sie, zadania pytań – pani Dębniak i pan Dyrektor Tumulec musieli wyjść bo mieli inne spotkanie… To była rada Społeczna dot. szpitala, więc jak odebrać sytuację kiedy wychodzi się w momencie kiedy chcę zadać pytanie. Pomimo że nie mieszkam w Ostrowcu – jestem kojarzony – z konferencją pod szpitalem… Czego wyraz dał jeden z członków rady Społecznej pytając „i co dało przedstawienie z udziałem posła Andrzeja Szejny? Emocje wzięły górę,  ale nie mogę zgodzić się z takim traktowaniem strony społecznej, szczególnie tej nieprzychylnej władzy, ale chcącej pomimo wszystko współpracować. Naszym zadaniem jest, aby nie dopuścić do takich ruchów, jakie miały miejsce w zeszłym roku – a na co przyzwalała starosta Marzena Dębniak – komentuje Krystian Krasowski. 

Niestety nasza Redakcja nie otrzymała informacji o inauguracyjnym posiedzeniu Rady Społecznej Szpitala. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this