Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Kunów z miasteczkiem ruchu drogowego, Starachowice ze środkami na termomodernizację. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie [VIDEO]

Od obrad komisji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, podczas którego radni dyskutowali m.in o wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze 2019 roku, po uczczenie ofiar stalinizmu w 80-tą rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Tak w wielkim skrócie wyglądał tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ponad 20 mln zł dofinansowania dla Starachowic na termomodernizację szkół, przedszkoli i budynków socjalnych.

Do użytku oddana została obwodnica Zbludowic koło Buska-Zdroju. To dobra wiadomość przede wszystkim dla wszystkich zmotoryzowanych.
Południowa obwodnica Zbludowic ma wyprowadzić ruch kołowy z tej miejscowości, a także usprawnić przejazd samochodów – zwłaszcza ciężarowych – przez Busko-Zdrój i wokół Uzdrowiska. Droga stanie się również korytarzem komunikacyjnym dla mającej powstać obwodnicy Nowego Korczyna oraz budowanego właśnie mostu na Wiśle. Jest to odcinek o długości 6,7 km, droga klasy GP, szerokość jezdni to 7 metrów, dodatkowo powstały opaski bitumiczne, co daje łącznie 8 metrów. Wybudowano 3 ronda, na całej długości przebiegają drogi serwisowe. Skrzyżowanie z drogą gminną przeniesione zostało na wiadukt. Nie ma ciągów pieszych, ruch lokalny odbywa się po drogach serwisowych. Pomyślano również o małych zwierzętach, które mogą bezpiecznie przedostawać się na drugą stronę pod jezdnią specjalnie dla nich zaprojektowanymi przejściami.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach wspólnie z oddziałem świętokrzyskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wojewodą świętokrzyskim, Świętokrzyską Radą Działalności Pożytku Publicznego oraz Wojewódzką Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych zorganizowały konferencję, mającą pomóc organizacjom pozarządowym z regionu nawiązać współpracę i skutecznie ubiegać się o środki na realizację zadań publicznych. Podpisano także pierwsze umowy na projekty, które będą dofinansowane ze środków RPO, a wkład własny zostanie pokryty z budżetu PFRON.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

19 świętokrzyskich gmin zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Mieszkańcy regionu uczcili ofiary stalinizmu w 80-tą rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Kieleckie Centrum Przgotowań do Misji Zagranicznych ma 30 lat!

W Kunowie oddano do użytku miasteczko ruchu drogowego. inwestycja otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Małgorzata Ślusarz: Przeszło dwa lata pielęgniarki w ośrodku zdrowia w Waśniowie były poniżane, traktowane w nieodpowiedni sposób!

FAKTY

Radni z Klubu PiS: Jesteśmy na granicy miasta prezydenckiego! Opozycja przeciwko absolutorium dla prezydenta!

FAKTY

Wakacje 2020: euro tańsze nie będzie!

FAKTY

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego postawili na Andrzeja Dudę!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this