Znajdź nas na

FAKTY

Kunów z miasteczkiem ruchu drogowego, Starachowice ze środkami na termomodernizację. Tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie [VIDEO]

Od obrad komisji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, podczas którego radni dyskutowali m.in o wykonaniu budżetu za pierwsze półrocze 2019 roku, po uczczenie ofiar stalinizmu w 80-tą rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Tak w wielkim skrócie wyglądał tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ponad 20 mln zł dofinansowania dla Starachowic na termomodernizację szkół, przedszkoli i budynków socjalnych.

Do użytku oddana została obwodnica Zbludowic koło Buska-Zdroju. To dobra wiadomość przede wszystkim dla wszystkich zmotoryzowanych.
Południowa obwodnica Zbludowic ma wyprowadzić ruch kołowy z tej miejscowości, a także usprawnić przejazd samochodów – zwłaszcza ciężarowych – przez Busko-Zdrój i wokół Uzdrowiska. Droga stanie się również korytarzem komunikacyjnym dla mającej powstać obwodnicy Nowego Korczyna oraz budowanego właśnie mostu na Wiśle. Jest to odcinek o długości 6,7 km, droga klasy GP, szerokość jezdni to 7 metrów, dodatkowo powstały opaski bitumiczne, co daje łącznie 8 metrów. Wybudowano 3 ronda, na całej długości przebiegają drogi serwisowe. Skrzyżowanie z drogą gminną przeniesione zostało na wiadukt. Nie ma ciągów pieszych, ruch lokalny odbywa się po drogach serwisowych. Pomyślano również o małych zwierzętach, które mogą bezpiecznie przedostawać się na drugą stronę pod jezdnią specjalnie dla nich zaprojektowanymi przejściami.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Kielcach wspólnie z oddziałem świętokrzyskim Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, wojewodą świętokrzyskim, Świętokrzyską Radą Działalności Pożytku Publicznego oraz Wojewódzką Społeczną Radą ds. Osób Niepełnosprawnych zorganizowały konferencję, mającą pomóc organizacjom pozarządowym z regionu nawiązać współpracę i skutecznie ubiegać się o środki na realizację zadań publicznych. Podpisano także pierwsze umowy na projekty, które będą dofinansowane ze środków RPO, a wkład własny zostanie pokryty z budżetu PFRON.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

19 świętokrzyskich gmin zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięki unijnemu dofinansowaniu.

Mieszkańcy regionu uczcili ofiary stalinizmu w 80-tą rocznicę agresji sowieckiej na Polskę.

Kieleckie Centrum Przgotowań do Misji Zagranicznych ma 30 lat!

W Kunowie oddano do użytku miasteczko ruchu drogowego. inwestycja otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kielcach.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this