Znajdź nas na

FAKTY

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu wydała oświadczenie w sprawie aresztowanego księdza Józefa G.!

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu wydała oświadczenie w sprawie aresztowanego księdza Józefa G., proboszcza parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Św., podejrzewanego o molestowanie seksualne małoletniego, poniżej 15 roku życia, jak również bezprawne wpływanie na pokrzywdzonego celem wywarcia na nim określonego wpływu, zmierzającego do złożenia korzystnych dla podejrzanego zeznań. Kuria Diecezjalna w Sandomierzu przeprasza za za zło pedofili pokrzywdzonych i wspólnotę Kościoła, a także deklaruje współpracę z Prokuraturą i Stolicą Apostolską.

Źródło: diecezjasandomierska.pl

– W związku z tymczasowym aresztowaniem ks. Józefa G., któremu postawiono m.in. zarzuty wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej, wyrażamy nadzieję, że prowadzone postępowanie kanoniczne i świeckie doprowadzi do pełnego wyjaśnienia tej sprawy. Zapewniamy o współpracy ze Stolicą Apostolską i Prokuraturą – czytamy w oświadczeniu Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. 

Kuria Diecezjalna w Sandomierzu przeprasza za zło pedofilii Pokrzywdzonych i wspólnotę Kościoła.

– (…) jesteśmy blisko duszpasterzy i wiernych parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Tarnobrzegu, gdzie miało dojść do przestępstwa w latach 2005 – 2006 i parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie pracował ww. duchowny – czytamy w oświadczeniu.

Informacja o zarzutach dla księdza Józefa G. pisaliśmy wczoraj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this