Znajdź nas na

GMINA KUNÓW

Licytacje, muzyka, kwesta – gmina Kunów zagrała z WOŚP-em!

7600 zł, to kwota, jaką udało się zebrać podczas 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z samej tylko kwesty ulicznej, przeprowadzonej na ulicach gminy Kunów. Pomimo nieprzychylnej pogody pieniądze na wsparcie okulistyki dziecięcej zbierało 45 wolontariuszy od 7 do 83 roku życia. – Nie spodziewaliśmy się takiego odzewu, ale 30, jubileuszowy finał WOŚP zobowiązuje. Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy nas nie zawiedli – mówi Barbara Domagała, szefowa kunowskiego sztabu WOŚP-u. Przypomina, że do zebranej podczas ulicznej kwesty kwoty, dodane zostaną środki, pozyskane z poszczególnych licytacji, prowadzonych na profilu społecznościowym Miejsko- Gminnej Biblioteki Publicznej w Kunowie, a do wylicytowania było ponad 80 gadżetów.

Gmina Kunów zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na zdjęciu po prawej Barbara Domagałą, szefowa kunowskiego sztabu WOŚP. Źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

– Cieszę się, że i ty razem mieszkańcy naszej gminy, Stowarzyszenia, organizacje, ochotnicze straże pożarne nas nie zawiedli. Pogoda nie zachęcała do wychodzenia z domów, wiał silny wiatr, ale chęć pomagania w naszych mieszkańcach jest większa, niż warunki atmosferyczne – mówi Barbara Domagała, szefowa kunowskiego sztabu WOŚP.

Tylko podczas kwesty ulicznej udało się zebrać 7600 zł. A to nie koniec dobrych wiadomość. Nie podliczona została bowiem kwota zebrana podczas licytacji. 

Źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

– Do wylicytowania mieliśmy ponad 80 gadżetów, jak: swojski pasztet przekazany przez Klub Kobiet Kreatywnych z Kunowa, „ogród w szkle” przekazany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kunowianie”, zestaw ciast przekazanych przez KGW Chocimowianie, góralski zestaw przekazany przez panią Agnieszkę Fudalej, małą kurkę, wykonaną przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bukowie i Okolic, pudełko decoupage z niespodzianką, przekazane przez KGW w Nietulisku Małym, lalki porcelanowe,  przekazane przez panią Renatę Dąbrowską-Kwiecień, wóz strażacki STAR 26P, przekazany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kunowie, czy pióro, przekazane przez pana  Lecha Łodeja, burmistrza miasta i gminy w Kunowie – wylicza Barbara Domagała.

W organizację 30 Finału WOŚP w Kunowie włączyła się m.in Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie. Na zdjęciu członkowie MRM z opiekunek Rady – Pawłem Gawronem
Źródło: Młodzieżowa Rada Miejska w Kunowie

Dodaje, że nie sposób wymienić wszystkich darczyńców, jednak bez nich na pewno 30 finał nie byłby aż tak wyjątkowy. Nie zabrakło także występów artystycznych.

– Pomimo że pogoda odstraszała od wyjścia z domu w naszym sztabie było wesoło, głośno i kolorowo. W tym roku mieliśmy wyjątkowo dwie sceny. Na jednej, dla miłośników ostrzejszych brzmień zagrali Arsenał i The Hoods, na drugiej – koncert utworów wojskowo-rozrywkowych dała Strażacka Orkiestra Dęta z Kunowa. Program był naprawdę bardzo bogaty. Sporo emocji wzbudził też występ taneczny podopiecznych Julii Kutery z Dance Academy – tłumaczy Barbara Domagała.

Podczas 30 Finału WOŚP w Kunowie nie zabrakło Strażackiej Orkiestry Dętej
fot. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

Impreza zakończyła się światełkiem do nieba, nazwanego w Kunowie światełkiem nadziei.  

– To, że mieszkańcy się włączają w tę akcję dodaje nam sił i energii. Jak widzę radość dzieci, które zbierają pieniądze i cieszą się z każdej zebranej złotówki, daje mi to wiarę i nadzieję na przyszłość, że po nas będzie miał kto „przejąć tę pałeczkę”. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wsparli 30 finał WOŚP, nasz kunowski sztab, pomogli w jego organizacji. Mam nadzieję, że spotkamy się za rok – podsumowuje Barbara Domagała.

Mieszkańcy gminy Kunów hojnie wspierali szczytny cel, jakim jest wsparcie da okulistyki dziecięcej Źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this