Znajdź nas na

FAKTY

Łomża Vive Kielce będzie promować region świętokrzyski!

Umowę opiewającą na 300 tysięcy złotych, zgodnie z którą Klub Sportowy Łomża Vive Kielce wykorzystując narzędzia marketingu sportowego będzie aktywnie promował województwo świętokrzyskie, podpisali we wtorek, 8 grudnia marszałek Andrzej Bętkowski i wicemarszałek Marek Bogusławski z przedstawicielami klubu – prezesem Marianem Urbanem i wiceprezesem Tadeuszem Dziedzicem. Zgodnie z umową na koszulkach meczowych zawodników Łomża Vive Kielce m.in. umieszczony zostanie napis ŚWIĘTORZYSKIE, klub wyprodukuje i będzie emitował materiały video na bandach LED podczas meczów PGNiG Superligi oraz Pucharu Polski rozgrywanych w Kielcach, a spoty promocyjne udostępnione przez Urząd Marszałkowski będą emitowane w klubowych mediach społecznościowych.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W ścisłej czołówce najbardziej medialnych dyscyplin sportowych jest piłka ręczna, która dzięki Klubowi Sportowemu Łomża Vive Kielce z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Klub Sportowy Vive Kielce jest szesnastokrotnym zdobywcą Pucharu Polski, siedemnastokrotnym Mistrzem Polski. W sezonie 2019/2020 drużyna z sukcesami występowała w Superlidze PGNiG, gdzie zdobyła tytuł Mistrza Polski oraz w rozgrywkach Velux Champions League. Swoją rozpoznawalność zawdzięcza m.in. zwycięstwu w sezonie 2015/2016 w najważniejszych oraz najbardziej elitarnych rozgrywkach klubowych, tj. Lidze Mistrzów i jako jedyna w kraju posiada puchar tych rozgrywek.

– Klub VIVE Łomża Kielce to w sporcie sztandarowa marka, która sięga po najwyższe laury w nie tylko w Polsce ale i w Europie. Zarząd Województwa zdecydował o zawarciu umowy na promowanie przez piłkarzy ręcznych naszego województwa ponieważ drużyna przynosi regionowi olbrzymią chlubę, ale również dlatego, aby nieco wesprzeć w ten sposób klub, bo czas pandemii koronawirusa jest okresem niezwykle trudnym dla wszystkich sportowców, także dla Vive Łomża Kielce – powiedział po podpisaniu umowy marszałek Andrzej Bętkowski.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– Nasza eksportowy klub zajmuje się szkoleniem nie tylko dorosłych zawodników, ale wkłada także mnóstwo pracy w szkolenie i wychowywanie dzieci. Należy podkreślić, że pandemia to niestety okres, w którym jest mniej aktywności fizycznej, w związku z tym zaczynają się pojawiać problemy związane z otyłością wśród dzieci i młodzieży. Biorąc pod uwagę działania prowadzone przez klub Łomża Vive Kielce, który szkoli, uczy i bawi młodych adeptów szczypiorniaka poprzez ruch, bardzo wielu rodziców może być spokojnych o swoje dzieci – dodał wicemarszałek Marek Bogusławski.

Promocja województwa poprzez wykorzystanie wizerunku drużyny i jego zawodników, gdzie w nazwie klubu występuje nazwa stolicy województwa świętokrzyskiego – Kielce, przyczynia się do coraz większej rozpoznawalności miasta i całego województwa.

Możliwość wykorzystania wizerunku zawodników drużyny Łomża Vive Kielce oraz prezentacja atrakcji turystycznych w materiałach informacyjno-promocyjnych klubu będzie skutecznym narzędziem marketingowym. Poprzez swoje osiągnięcia drużyna Łomża Vive Kielce jest marką rozpoznawalną na całym świecie, a jego nazwa ściśle kojarzona z regionem świętokrzyskim. Zainteresowanie drużyną przejawia się również m.in. poprzez śledzenie jej osiągnięć na oficjalnych stronach internetowych klubu oraz w klubowych kanałach social media.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Podpisana we wtorek umowa przewiduje m.in. zamieszczenie napisu ŚWIĘTOKRZYSKIE na strojach meczowych zawodników Łomża Vive Kielce oraz zamieszczeniu herbu województwa i napisu ŚWIĘTOKRZYSKIE na koszulkach drugiego zespołu występującego w drugiej lidze, a także zamieszczenie herbu województwa świętokrzyskiego wraz z podpisem na wszystkich materiałach informacyjno-promocyjnych, na stronie internetowej klubu oraz na autokarze klubowym. Na parkiecie Hali Legionów w Kielcach, w której drużyna rozgrywa swoje mecze, podczas meczu Ligi Mistrzów Łomża Vive Kielce – FC Porto umieszczony zostanie specjalny napis.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this