Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Mała książka – wielki człowiek! Ogólnopolska kampania czytelnicza także w Kunowie!

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Kunowie dołączyła do ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek”, skierowanego do najmłodszych czytelników. Na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym urodzone w latach 2013-2016 czeka wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry start. Czytasz dziecku od narodzin? Dajesz mu więcej niż myślisz. Ewa Gaj, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Kunowie zachęca do czynnego udziału w akcji wszystkich najmłodszych mieszkańców gminy Kunów wraz z rodzicami.

Zdjęcie ilustracyjne

– Akcja, w której bierzemy udział prowadzona jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a dokładnie przez Instytut Książki i Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o bezcennych wartościach, jakie wynikają ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka – wyjaśnia Ewa Gaj, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Kunowie.

W Wyprawce znajduje się wyjątkowa książka, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika.

Źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka w Kunowie

– To też takie nowe rozwiązanie, motywujące do czytania. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, najmłodsi czytelnicy otrzymają naklejki, a po zebraniu dziesięciu, zostaną uhonorowani imiennym dyplomem, potwierdzającym czytelnicze zainteresowania. To także sposób na promocję czytelnictwa wśród całych rodzin, ponieważ takie maluszki, urodzone w latach 2013-2016 same do biblioteki nie przyjdą. Być może zmotywuje to także rodziców do częstszego sięgania po książki i czytania swoim pociechom – przypomina Ewa Gaj.

W Wyprawce coś dla siebie znajdą także rodzice. Specjalnie w tym celu przygotowana została bowiem broszura informacyjna, przypominająca o roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

– Czekamy na wszystkich czytelników, będziemy zapraszać także grupy przedszkolne, aby rodzice dowiedzieli się o tej ogólnopolskiej kampanii – tłumaczy Ewa Gaj, która zapewnia, że pierwsi mali czytelnicy już zgłosili się po swoje pierwsze Wyprawki Czytelnicze.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 18.00 i w soboty od 8.00 do 14.00 – zarówno nowych czytelników, jak i tych, którzy już korzystają z Oddziału dla Dzieci naszej biblioteki.
Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Źródło: Miejsko-Gminna Biblioteka w Kunowie

– Zachęcamy wszystkich rodziców, żeby przyprowadzali swoje dzieci, ponieważ mamy bardzo ciekawy księgozbiór dostosowany do potrzeb i zainteresowań dzieci. Panie bibliotekarki chętnie podpowiedzą, jakie książeczki warto przeczytać. Mamy też taki mały kącik dla najmłodszych czytelników. Staramy się systematycznie wzbogacać nasz dziecięcy księgozbiór. Cały czas prowadzimy też akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, więc czytajmy dzieciom 20 minut dziennie, codziennie, bo dziecko rozwija się wtedy zdecydowanie lepiej. Biblioteka to nie tylko zakurzone książki, ale przede wszystkim szansa na przeżycie niezwykłej przygody z głównymi bohaterami poszczególnych opowieści – podsumowuje dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki w Kunowie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Założyli Stowarzyszenie aby ratować kunowską świątynię przed ruiną! Potrzebują jednak wsparcia finansowego! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Tragiczny wypadek drogowy w gminie Bałtów! Nie żyje jeden z pasażerów! Dwie osoby w szpitalu!

FAKTY

Wypadek na Żabiej! Dwie osoby w szpitalu! Uwaga na utrudnienia w ruchu!

FAKTY

Koronawirus województwo świętokrzyskie! Cztery zakażenia, dwa nowe ozdrowienia!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this